Bilişim Dünyası 11 KASIM 2012 / 12:15

‘Akıllı’ şehirlerde başarı hikayeleri

Türkiye Bilişim Derneği’nin (TBD) Bahçeşehir Üniversitesi işbirliği ile düzenlediği 6. İstanbul Bilişim Kongresi, “Akıllı Şehirler” temasıyla 7-8 Kasım tarihleri arasında düzenlendi. Bahçeşehir Üniversitesi’nde gerçekleştirilen kongrede iki gün boyunca toplam 25 oturumda, 140 konuşmacı akıllı şehir yapılarını, mobil uygulamaların yerini ele alırken, Anadolu’nun marka ve rekabetçi şehirleri de gündeme geldi.
İş dünyasından temsilciler, kamu kuruluşları, akademisyenler ve öğrenciler tarafından izlenen kongrenin ilk gün oturumlarında açılış konuşmalarını TBMM Bilişim Komisyonu üyeleri Erdal Aksünger ve Mustafa Öztürk yaptı. Kongrede İstanbul’dan Bağcılar, Fatih, Kadıköy, Fatih, Beşiktaş belediye başkanları akıllı şehir uygulamalarını anlattılar. Ünlü mimar, gazeteci ve yazar Aydın Boysan da “Akıllı ve Yaşanabilir Şehirler” sunumu ile kongrede yerini aldı. Kongrenin ikinci gününün açılışını ise Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu BTK Başkanı Tayfun Acarer yaparken, Eskişehir Odunpazarı, Bursa Nilüfer ve İstanbul Maltepe belediye başkanları da sunumları ile yerel yönetim çalışmalarını katılımcılarla paylaştı.
ETİKETLER : Sayı:895

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN