Bilişim Dünyası 13 TEMMUZ 2015 / 06:35

‘Çekirdekten girişimciler’ için destekler hazır

İTÜ Çekirdek, TÜBİTAK 1601 programı kapsamında “1512 Teknogirişim Sermaye Desteği Programı Bireysel Genç Girişim (BİGG) 1.Aşama Uygulayıcısı” oldu ve TÜBİTAK’ın söz konusu teknogirişim sermayesine erişimde önemli bir rol üstlendi. İTÜ Çekirdek, girişimcilerden gelen fikirleri somut iş sonuçlarına dönüştürme misyonuyla teknoloji tabanlı proje sahiplerini eğitimlerle, mentorluk ve bağlantılarla destekleyecek. Bu kapsamda başvuru formu hazırlama, iş modeli, iş planı, gelir modeli gibi birçok alanda eğitim imkanı girişimcilere sunulacak. Başlangıç aşamasındaki teknoloji tabanlı girişimlere destek verecek olan TÜBİTAK 1512 programından faydalanmak isteyen girişimciler, 1 Temmuz’dan itibaren İTÜ Çekirdek’e online olarak başvurabiliyor. İTÜ ARI Teknokent CEO’su Kenan Çolpan da, İTÜ Çekirdek aracılığıyla TÜBİTAK’a başvuracak girişimcileri 1 milyon TL tutarındaki Çekirdek ödülüne de aday olarak kabul ettiklerini eklemeden geçmedi.

Takvime uyumlu yol haritası

 

www.itucekirdek.com adresinden ‘1512 Teknogirişim Başvuru Formu’nu dolduran girişimciler, belirlenen takvim doğrultusunda değerlendirilecek ve görüşmeye yapmaya davet edilecek. Jüri sunum günü sonrası İTÜ Çekirdek BİGG Kulvarına başvurusu kabul edilen girişimciler, İTÜ Çekirdek’in altyapı, laboratuvar, toplantı ve konferans salonları, dinlenme alanları, İTÜ, İTÜ ARI Teknokent ve ITUNOVA TTO ağı, danışmanlık ve mentorluk desteklerinden yararlanabilecek.

 
ETİKETLER : 1030
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN