Bilişim Dünyası 17 HAZİRAN 2014 / 12:44

‘Evreka'da sonuçlar açıklandı

Avea’nın genç yetenek programı “AveaMasters”ın önemli adımlarından olan Evreka Proje Yarışması’nda final heyecanı yaşandı. Finalde Sel-fi takımı Sel-fii Zone projeleriyle “Evreka”diyerek birinci olurken; ikinciliği Şef Masters, üçüncülüğü ise Test-a projeleri aldı.

10-11 Haziran tarihleri arasında Şile Gardens Otel’de gerçekleştirilen final kampında 8 takımdan oluşan 43 yetenekli genç birincilik ödülü için kıyasıya yarıştı. Yarışmada birinci olan takım GSMA kongresine katılım, Pazarlama Okulu veya Kariyer Koçluğu, inTouch 3 ödülünün sahibi olurken; ikinci ve üçüncü olan takımlara ise; Pazarlama Okulu veya Kariyer Koçluğu ve inTouch 3 kazandılar.

Final süresince, Avea yöneticilerinin liderliğinde pazarlama, finans, teknoloji ve satış konularında yaratıcı çözümler üreterek, iş hayatına bir adım daha yaklaşan gençler, ayrıca Mahşer-i Cümbüş ekibi ile doğaçlama tiyatroya da katılarak keyifli bir zaman geçirdiler.

8 takım finale kaldı

Bu yıl 92 adet başvuru alan Evreka Proje Yarışması’nın, “Pazarlama Vakası” aşamasında 16 takım yarışırken, toplam 60 AveaMaster’dan oluşan 13 takım, bir üst tura çıkmaya hakkı kazandı. 8 takımın finale kaldığı yarışmada 43 AveaMasters yarışa devam etmeye hak kazanmıştı.

İkinci aşama olan Ürün Geliştirme”de Evreka Projesi ile devam etti. Evreka final aşamasının ilk günü vaka çalışmasının hazırlıkları ile devam ederken ikinci gün üst düzey yöneticilerinin oluşturduğu jüri karşısında sunumlar yapıldı ve kazanan projeler belli oldu. Bu süreçte takımlar Pazarlama Vakası aşamasındaki fikirlerini teknik olarak geliştirdiler. Farklı bölümlerden koçlar, genç yarışmacıların yanında yer alarak takımlara liderlik ettiler.

Eğlenceli ve verimli geçen iki günlük kamp döneminin sonunda kazanan takımda yer alan gençlerin Avea ile profesyonel iş hayatının kapısını araladıklarını belirten Avea İnsan Kaynakları Grup Direktörü Bahattin Aydın, “Projeye katılan gençler, okullarında aldıkları akademik eğitimi, profesyonel hayat deneyimiyle birleştirme imkanını yakalayarak bir nevi iş hayatının provasını yapıyorlar” dedi.

 

 
ETİKETLER : Avea

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics