Bilişim Dünyası 14 NİSAN 2014 / 08:17

‘Indie Phone’ girişiminin manifestosu açıklandı

Bilkent IEEE, 4 -6 Nisan tarihinde ikinci kez Ankara’da Mobil Günler Konferansı’nı düzenledi. Üç tam gün boyunca seminerler ve uygulama geliştirme eğitimleri ile Mobil Günler, toplam 800’ü aşkın sanal kayıtla başka şehirlerden de uygulama geliştiricileri ve öğrencileri Ankara’da topladı. Project Tango’nun Alper Aydemir tarafından dünyada ilk kez bir konferansta sunulmasının yanı sıra Aral Balkan, Daniel Makoski gibi çok önemli isimler de konuşmacılar arasındaydı. 10’u yurtdışından gelen toplam 45 konuşmacı ile Mobil Günler Türkiye’de öğrenci kolları tarafından düzenlenen en büyük etkinliklerden birisi oldu.
Bilkent IEEE Computer Society (IEEE Bilgisayar Topluluğu) Yönetim Kurulu Başkanı Emrehan Tüzün, “Mobil Günler’i komitemizle birlikte organize ettik. Konferansımızın amacı bölgemizi ve misafirlerimizi mobil teknolojilerle ilgili bilgilendirmek ve bu konuda uzman kişileri bir araya getirmekti. Mobil sektöründe şu anda dünyada en ilgi çekici gelişmelerden olan Project Tango ve Project Ara’da kilit rol oynayan kişileri ülkemizde ağırladık. Aral Balkan’ın çok ilgi çekici ve özel hayatımızın gizliliği için umut vaat eden ‘Indie Phone’ girişiminin manifestosu ilk kez konferansımızda açıklandı. Organizasyonun hazırlığında ve konferans sırasında çok zorlandık fakat katılımcılarımızın ve konuşmacılarımızın memnun ayrıldıklarını duydukça tekrar bu kadar çalışmak için hevesleniyoruz. Türkiye’de ve Ankara’da, dünyadaki gelişmeleri duyuran ve önemli kişilerle tanışma şansı yakalamamızı sağlayan benzer konferansların devamının gelmesi gerektiğinin teknoloji sektöründe yer edinebilmemiz için elzem olduğunu düşünüyorum” açıklamasını yaptı.
ETİKETLER : Sayı:967

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN