Bilişim Dünyası 22 EYLÜL 2014 / 10:42

‘İşimiz gücümüz Google’

Google işletmelerin ihtiyaçlarına cevap verecek çözümleri Google Kurumsal Çözümler (Google for Works) şemsiyesi altında sunuyor. Sayısal dönüşüm ve mobilitenin sunduğu yenilikler, kurumsal BT yapısını da etkisi altına alıyor. Bu noktada Google işletmelerin ihtiyaçlarına cevap verecek çözümleri Google Kurumsal Çözümler (Google for Works) şemsiyesi altında sunuyor.

Konuyla ilgili olarak 10 Eylül’de The House Hotel Bosphorus’ta düzenlenen toplantıda Google for Work Türkiye Ülke Müdürü Alp Önder Güler, Google’ın kurumsal çözümler alanındaki yeni yapılanmasını, çözümlerini ve hedeflerini anlattı. “Google'ın kurumsal kullanıma yönelik hizmetleri küresel bazda yaklaşık 5 milyon işletme tarafından kullanılıyor” diyen Güler, Google for Work ile sunulan hizmetlerin ‘mobilite’ ve ‘bulut’ olmak üzere iki önemli temeli bulunduğunu ifade etti.

Google Cloud altyapısı, "kullandığın kadar öde" modeli ile kurumlara özel günler ve kampanya dönemlerinde iş trafiğinde yaşanan dalgalanmaları yönetme, yerel altyapı, sunucu, bakım ve işletme masraflarından tasarruf etme imkanı veriyor. Mobilite başlığında ise bireysel kullanımda cihazlarla başlayan değişimin işe yansıması olarak gösterilen ‘Google for Work’ hakkında Güler şu bilgileri paylaştı:

“Google, kullanıcıyı merkezine alan bu yaklaşım doğrultusunda kurumsal hizmetlerini kısa süre önce Google for Work adı altında sürdürmeye başladı. Her yerden, her cihazdan ve her zaman bilgiye erişim olanağı sunan Google for Work, çok sayıda kullanıcının aynı doküman ve kaynaklar üzerinde güvenli ve verimli bir şekilde çalışmasını sağlıyor. Google for Work kurumlar için sadece teknoloji kullanımını değil, yeni nesil çalışma kültürünün bir parçası olan verimli ve esnek bir çalışma tarzını da beraberinde getiriyor. Her sektörden ve her ölçekteki şirketlere avantajlar sunan Google for Work, büyük kurumlara çeviklik ve yaratıcılık, küçük ve orta boy şirketlere güvenli ve kolay yönetilir altyapı, yeni kurulan şirketlere de teknolojiyi uygun maliyetle etkin bir şekilde kullanabilmenin önünü açıyor.”

 
ETİKETLER : 989 Google

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics