Bilişim Dünyası 24 HAZİRAN 2012 / 14:38

‘İşinizi İnternete Taşıyın’ platformu KOBİ’leri e-ticarete taşıyacak

Türkiye çapındaki tüm KOBİ’leri e-ticaret ile tanıştırmak için yola çıkan ‘İşinizi İnternete Taşıyın’ platformu hayata geçirildi. Google öncülüğünde Garanti Bankası, Yurtiçi Kargo, IdeaSoft ve SadeceHosting desteği ile kurulan platform; KOBİ’lerin e-dönüşüm sürecine rehberlik ederek, rekabet gücünü artırmayı hedefliyor. 14 Haziran’da Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün proje ortakları Google, Garanti Bankası, Yurtiçi Kargo, IdeaSoft ve SadeceHosting yöneticilerinin katılımıyla İstanbul’da düzenlenen basın toplantısı ile tanıtılan proje ile  ilk yıl sonunda 1 milyon KOBİ’ye erişerek, mevcut 10 bin aktif e-ticaret sitesini ikiye katlanması amaçlanıyor.
Platform kapsamında internet teknolojilerini işlerine bütünleştirmek isteyen KOBİ’lere bir yıl boyunca ücretsiz çözümler sunulacak. İşletme sahipleri, www.isinizinternette.com.tr adresine girerek; 1 yıl boyunca herhangi bir ücret ödemeden, .com alan adı alabilecek, web sayfalarını oluşturabilecek, e-ticaret altyapılarını kurabilecek, hosting servisinden faydalanabilecek ve böylece ürün ve hizmetlerinin internet üzerinden tanıtımını ve satışını yapabilecekler. Projeyle, yeni Türk Ticaret Kanunu devreye alınmadan, KOBİ’leri e-dönüşüm sürecine hazırlamak amaçlanırken işbirliği ile KOBİ’lere, web sayfası, barındırma ve e-ticarete olanak tanıyacak altyapı kurulumu, ücretsiz olarak sağlanacak. Platform kapsamında, Garanti Bankası ödeme sistemleri konusunda destek sağlarken, IdeaSoft e-ticaret sitesi hazırlama aracını, SadeceHosting ise web sitesi oluşturma aracı ve hosting hizmetini sağlayacak. E-ticaret sitesi kuran şirketler,  ürün gönderimlerinde Yurtiçi Kargo’nun özel fiyat avantajları ve servislerinden faydalanabilecekler. Google AdWords reklam programı desteği ile de işletmeler, ürün ve hizmetlerini hedef kitleleri ile buluşturma imkanına sahip olacaklar. Garanti Bankası da, projeden yararlanacak KOBİ’lere, e-ticarete girişi kolaylaştırmak amacıyla 2 yıl boyunca yıllık kullanım ücreti almadan sanal POS hizmeti sunacak.
Basın toplantısında konuşan Google Türkiye Ülke Direktörü Bülent Hiçsönmez, “Tüketicinin 24 saat açık mağaza kavramında yaşamaya başladığı bu süreçte interneti satış kanalı olarak konumlandırmak işletmelerin sürdürülebilir büyümelerini sağlamaları için önemli” dedi. Garanti Bankası Genel Müdürü Ergun Özen ise “Araştırmalar, Türkiye’deki KOBİ’lerin, internet ekonomisinin sunduğu fırsatlardan yeterince faydalanamadığını gösteriyor. Değişen tüketim alışkanlıkları ve müşteri profili düşünülünce, KOBİ’lerin bilgi işlem teknolojilerini etkin kullanması büyük önem taşıyor. Biz de bugün KOBİ’lerin sayısal dönüşümüne destek olmak amacıyla ‘İşinizi İnternete Taşıyın’ projesini hayata geçiriyoruz. KOBİ’lerin sayısal danışmanı Garanti yaklaşımıyla, önümüzdeki dönemde hayata geçireceğimiz yeni proje ve işbirlikleri sayesinde, sayısal dünyadaki desteğimizi kesintisiz sürdüreceğiz” diye konuştu.

İçil: ‘Ticaret internete taşınıyor’
‘İşinizi İnternete Taşıyın’ platformu hakkında bilgi veren Google Türkiye, Ortadoğu ve Kuzey Afrika Bölge Pazarlama Müdürü Mustafa İçil yaptığı konuşmada, “İşletmelerin internet teknolojilerini etkin kullanması, ülke ekosisteminin büyümesi açısından da büyük önem taşıyor. Platform olarak hedefimiz; ekonomimizin büyümesinde büyük öneme sahip KOBİ’lerin bu dünyada yer alabilmesi için gerekli olan altyapı ve desteği sunabilmek, hızlı değişime rağmen rekabette kalıcı olmalarına, işlerini farklı pazarlara taşıyabilmelerine yardımcı olmaktır. Bu kapsamda ilk kez  Google Türkiye öncülüğünde başlattığımız ve Garanti Bankası, Yurtiçi Kargo, IdeaSoft ve Sadece Hosting desteği ile gerçekleştirdiğimiz bu projenin diğer ülkelere örnek olmasını hedefliyoruz” dedi.

‘İşinizi İnternete Taşıyın’ Platformu kapsamında sunulacak hizmetler:

• Ücretsiz bir yıllık .com alan adı ve barındırma hizmeti
• E-ticaret sitesi oluşturma aracı
• 365 gün boyunca uzman desteği
• 250 TL değerinde Google AdWords reklamı
ETİKETLER : Sayı:877

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics