Bilişim Dünyası 07 ŞUBAT 2016 / 10:15

‘Tasarla Türkiye’ geleceğin tasarımcı adaylarını bekliyor

Doğa Okulları tarafından ‘’Doğamızda Yaratıcılık Var!’’ sloganıyla düzenlenen Tasarla Türkiye - 3D Tasarım Yarışması, geleceğin tasarımcı, mimar ve mühendis adaylarının projelerini bekliyor. 29 Şubat 2016 tarihine kadar başvuru yapılabilecek.
 
Geleceğin tasarımcıları, mimar ve mühendisleri, tasarım ve üretimin buluşma noktası olan Doğa Okulları 3D Tasarım Yarışması’nda bir araya geliyor. Yarışmacılara hayalini kurdukları objeleri gerçeğe dönüştürme fırsatı sunan ‘‘Tasarla Türkiye - 3D Tasarım Yarışması’’ için başvurular başladı.
Yarışma, 3 boyutlu tasarım teknolojisinin üretimde nasıl yer edinebileceğini göstermek, her yaştan tasarımcıların  yetkinliklerini geliştirmelerini,  daha üretken, sorgulayıcı, çözüm odaklı birer üretici olmalarını teşvik etmek amacıyla düzenleniyor.  ‘’Doğamızda Yaratıcılık Var!’’ sloganıyla hayata geçirilen yarışmaya, Türkiye’nin her yanından 11-19 yaş aralığında öğrenciler katılabilecek.
‘‘Tasarla Türkiye’’,  yarışmacılardan bir kişiye hayalini kurduğu tasarımı elinde tutma hazzını yaşatacak. Çünkü bu yarışmanın büyük ödülü 3 boyutlu yazıcı! Yarışmacılar hayallerindeki nesneleri, maker kültürünün önemli bir parçası olan 3D yazıcılar ile üretmek üzere tasarlayacaklar.
Tasarla Türkiye’de  yarışmacıların projelerini ise dünyaca ünlü teknoloji  şirketleri ve Maker öncülerinin temsilcileri  değerlendirecek. Microsoft, Intel, Huawei, IBM, BTHaber, Gelecekhane, 3Dörtgen gibi firmaların da desteklediği yarışmada dereceye girenlere çeşitli ödüller verilecek.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics