Bilişim Dünyası 27 MAYIS 2013 / 08:07

‘Trafikte Sorumluluk Hareketi’nde önemli bir adım

Vodafone Türkiye’den trafik sorununun çözümüne destek.

‘Trafik Güvenliği Deklarasyonu’, trafik güvenliği konusunda farkındalığın geliştirilmesi, trafik kazalarından doğan can ve mal kayıplarının azaltılmasına yönelik koruyucu önlemler alınması ve trafikte sorumluluk bilincinin artırılması amacıyla, bu konuda faaliyet gösteren tüm paydaşlarla işbirliği içerisinde yürütülen bir platform olma niteliği taşıyor. Ayrıca bu deklarasyon kurumların trafik güvenliğinin artırılması amacıyla gönüllü olarak üstlenebilecekleri rollerin çerçevesini belirlemek ve kurumların trafik sorununun çözümünde ele alabilecekleri öncelikleri belirlemek gibi amaçlar barındırıyor.
Konuyla ilgili açıklama yapan Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Pınar Kalay, “Trafikte güvenlik konusunda kalıcı ve sürdürülebilir çözümler üretebilmek, ancak bu konuyla ilgili paydaş kuruluşların güç birliğiyle mümkün olabilir. Vodafone Türkiye olarak, trafik güvenliği konusunda üzerimize düşeni yapmaya her zaman hazırız. Bu amaçla etkin bir mobil iletişim sağlayarak araç takip sistemleri kullanıyoruz. Güvenli Sürüş Teknikleri Eğitimi’ni tüm araç kullanan çalışanlar için zorunlu tutuyoruz. Trafik konusundaki sorumluluğumuzun bir yansıması olarak imza attığımız bu anlamlı deklarasyonun, ülkemizin en büyük sorunlarından biri olan trafik güvenliğini etkin şekilde sağlamak yönünde önemli bir adım olduğunu düşünüyoruz” açıklamasını yaptı.

Operasyonel maliyetler azalıyor
Vodafone İş Ortağım kapsamında en çok tercih edilen M2M uygulamalarından biri olan ‘Araç Takip Sistemi’; şirket araçlarına yerleştirilen özel cihazlar sayesinde araçların konumlarının, internet aracılığıyla haritalar üzerinde anlık olarak takip edilebilmesine fırsat veren bir sistem olarak kullanılıyor. Araç takip sistemi ile araç filosuna ait lokasyon, seyir hızı, katedilen mesafe, yakıt tüketimi, sürüş zamanı ve rota benzeri bilgilerin anlık olarak kontrol edilmesi sayesinde etkin iş takibi, yakıt tasarrufu ve sonucunda operasyonel maliyetler azalıyor. Acil durumlarda ise araçlara ait lokasyon bilgilerinin acil hizmetlerle paylaşılması sayesinde sürücü güvenliği de sağlanıyor. Tüm araçların tek bir merkezden kontrol edilmesi sayesinde de yönetim kolaylığı sağlanıyor. Vodafone Türkiye ayrıca, iPhone ve Android işletim sistemleri için geliştirdiği, ‘Vodafone SafetyNet’ isimli uygulamasıyla trafikteki önemli noktalara da dikkat çekiyor.
ETİKETLER : Sayı:923

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics