Bilişim Dünyası 01 OCAK 2012 / 14:41

“2012 KOBİ yılı olacak”

2011 yılında iş ortağını değiştirerek Trend Micro ile çalışmaya başlayan Helyum, 2012’de KOBİ’lere daha yoğun zaman harcayacak.

2011 yılının Nisan ayında Trend Micro ile çalışmaya başlayan Helyum’da hedef 2012. Bu değişikliğin 2011 cirolarını etkilediğini belirten Helyum Genel Müdürü Murat Göçe, “10,5 milyon lira ile kapattığımız 2010 yılından sonra 2011 için 15 milyon lira gibi bir ciro hedefi koymuştuk. Ancak malum gelişmeler ve Trend Micro ortaklığımız ile bu ciro hedefimizin oldukça gerisinde kaldık. Evet, biz Helyum olarak çok güçlü bir iş ortakları yapısına sahibiz. Ancak yeni markanın oturması, konumlandırılması da biraz zaman aldı. Geldiğimiz noktada hedefimiz yine 15 milyon lira ve bunun için çaba harcayacağız” dedi.
Kısa vadede bireyseldeki güçlerini diğer alanlara da kaydırmayı planladıklarına değinen Göçe, “En güçlü olduğumuz alan bireysel alan ki bu gücümüzü sürdürmek istiyoruz. Öte yandan KOBİ alanı da başarılı olduğumuz bir alan. Bu taraftaki hedefleri tutturmak bizim için oldukça önemli. Zira KOBİ’ler 2012’de çok hızlı bir gelişme gösterecek, bizim de buna ayak uydurmamız gerekiyor. KOBİ tarafında sağlanacak başarıyla da kurumsal alanı güçlendirmek için çalışmalara başlayacağız” dedi.

Kadro aynı, yeni
ürünler yolda
Yaşanan sıkıntılara rağmen yola hızla devam ettiklerini ifade eden Murat Göçe, bu konuda ise şunları söyledi:
“Şirketimizdeki 40 kişilik ekibimiz aynı şekilde çalışmayı sürdürüyor. Yeni ürünleri de yine bu ekiple pazara sunacağız. TufIN, USBK ve GFI yeni çalışmaya başladığımız ürünlerimiz. SSL pazarının ABD’deki lideri Comodo’nun Türkiye dağıtıcılığını da aldık. Öte yandan yan kuruluşumuz Hidrojen’in geçtiğimiz dönemde Cisco Security Partner’ı olmasını sağladık. Zira Hidrojen’i Helyum ürünlerini satmayacak şekilde konumlandırdık. O şirket Helyum iş ortaklarının bir rakibi değil kısaca.”
Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu’da önemli hamleler yaptıklarının altını çizen Göçe, “Yoğun çalışmalarımız sonucunda bu bölgelerdeki illerimizi Trend Micro kullanıcısı haline getirdik. KOBİ tarafındaki yavaş büyümenin de hızlanmasıyla diğer bölgelerde de büyüme yakalayacağız ve 2012 ciro hedefimiz olan 15 milyon liraya ulaşacağız. Öte yandan DDOS ataklarına karşı çözüm üreten bir markayla görüşüyoruz. Bu markayı da portföyümüze katabilmenin bizim için çok önemli bir adım olacağını düşünüyoruz. Bilinirlik çalışmalarımız çerçevesinde üniversitelerimizi ziyarete gidiyoruz. Son olarak Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi’nde bir seminer yaptık. Gaziantep, Kütahya gibi şehirlerimizdeki üniversitelerde de konuşmalarımız ve temaslarımız sürecek” dedi.

“Dünya helyum ve hidrojeni keşfedecek”

Konuşmasını bir anekdotla süsleyen Murat Göçe, şunları söyledi: “CERN’deki yüzyılın deneyi olarak adlandırılan çalışmalar hepimizin ilgisini çekiyor malum. Geçtiğimiz günlerde CERN’den bir Türk bilim insanının röportajını dinleme fırsatım oldu. Araştırmanın temelini oluşturan tanrı parçacığının bulunduğunu belirten bilim insanları henüz helyum ve hidrojenin öneminin farkına varmadı dedi. Bizim için şirketlerimizin isimlerinin bu kadar iyi anılması büyük şans. Tabii ki işin bilimsel açıklaması bütün gazların helyumdan türemesi, hidrojeninde en fazla bulunan gaz olması olarak özetlenebilir.”
ETİKETLER : Sayı:852

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics