Bilişim Dünyası 16 MART 2015 / 07:58

“7/24 sağlıklı yaşam platformu”

Diyetkolik.com, diyet sürecinin her aşamasında insanlara online destek sunuyor. Online diyet ve egzersiz platformu diyetkolik.com Pazarlama Direktörü Nermin Göğüş ile platformun kuruluş aşamasından, kullanıcılarına sunduğu faydalardan ve gelecek projelerinden söz ettik.

Online diyet ve egzersiz platformu kurmaya nasıl karar verdiniz? Platformun kullanıcılarına sunduğu yapıyı anlatabilir misiniz?

Bu fikir aslında tamamen bir ihtiyaçtan çıktı diyebilirim. İş hayatı bu kadar yoğunlaşırken, toplantılar uzarken, trafik nedeniyle bir yerden bir yere ulaşmak saatler sürerken diyetisyene ya da spora gitmek için zaman ayıramıyoruz. Bu nedenle günlük hayatın yoğun temposu içinde, internet aracılığıyla her yerden 7 gün 24 saat kullanılabilen bir sağlıklı yaşam platformu kurma isteğiyle yola çıktık.

Diyetkolik.com’un ana amacı diyet sürecinin her aşamasında üyelerine destek olmak. Diyetisyenlerimiz üyelerimizin yaşam tarzına ve sağlık durumuna uygun olarak beslenme ve egzersiz programı sunuyor. Egzersiz uzmanlarımız üyemizin bulunduğu yere uygun egzersiz önerileri veriyor. Günlük rutinleri ve besin ihtiyaçları ile uyumlu olarak sunduğumuz diyet listesinin dışına çıkarak başka bir besin tükettiklerinde diyet listelerini güncelliyoruz ve diyetlerine nasıl devam etmeleri gerektiği konusunda yol gösterici oluyoruz.

Üyelerimiz, sitemizin sosyal yapısı sayesinde diyetisyenlerin ve egzersiz uzmanlarının yanı sıra, birbiriyle de iletişim kurabiliyor. Web’den ve iOS ile Android sistemlerini kullanan telefonlardan üyelerimize ulaşarak onlara diyet yapma nedenlerini hatırlatıyor, sorularını yanıtlıyor ve her zaman yanlarında oluyoruz.

Kişiye özel diyet programları hazırlarken, kullanıcıların güncel bilgilerinden yararlanıyor musunuz? Daha doğrusu kurduğunuz sistem üyelerinizin verilerini güncelleyerek, onlara yeni diyet programları ve egzersizler önerebiliyor mu?

Platform olarak kullanıcılarımızla devamlı iletişim halinde olmak istiyoruz. Altyapımızı buna uygun olarak kurguladık. Üyelerimizin diyet sürecinde değişkenlik gösteren verilerine uygun olarak diyet listelerini ve beslenme programlarında haftalık olarak değişiklikler yapıyoruz. Bu süreçte haftalık beslenme programlarında bulunmayan bir yiyecek tükettiklerinde de diyet listelerini güncelleyerek dengeli beslenmelerini sürdürmeye gayret ediyoruz. Bunun yanı sıra sitemizde yurtdışı ve yurtiçinde yapılan araştırmalar hakkında bilgi veren makalelere de yer veriyoruz. Bu konuya yönelik olarak güvenilir kaynaklardan derlediğimiz, dikkat çekici ve özenle seçilmiş bilgiler bunlar. Bu sayede kullanıcılarımız, yabancı kaynaklardan da faydalanabilme imkanı yakalıyorlar.

Hali hazırda sunduğunuz platformdan kaç kullanıcı faydalanıyor?

Türkiye’nin ilk online diyet ve egzersiz platformu olarak çıktığımız yolda her geçen gün büyüyerek devam ediyoruz. Üyelerimize diyetin uzun soluklu bir yaşam biçimi olduğunu anlatmak ve bu süreçte onlara destek olmak için çalışıyoruz. Bugün 700 binin üzerinde üyesi olan Diyetkolik.com, en etkin ve güvenilir diyet ve egzersiz platformu olarak öne çıkıyor ve biz bundan büyük bir gurur duyuyoruz.

Platform için gelecek hedeflerinizden ve projelerinizden söz edebilir misiniz?

İlk günden bu yana kullanıcılarımıza fayda sağlamak öncelikli hedefimiz oldu her zaman için. Kullanıcı deneyimini iyileştirmek adına platformlarımızda yapacağımız değişiklikler takvimimizde öncelikli yere sahip bulunuyor. Mobil uygulamaların hayatımızda artan yerini dikkate alarak mobil deneyimleri de artırmak ve iyileştirmek yönünde ilerlemek istiyoruz. Biz her zaman günlük yaşamın içerisinde sağlıklı bir diyetin uygulanabilirliğini ifade etmeye, sağlık dolu bir şekilde yaşamı kolaylaştırmayı amaçlıyoruz. Bu nedenle diyetin hayata adapte edilebilirliğini yükseltmek ve kullanıcılarımızın diyet planlarını günlük hayatlarında uygulamaları için yeni özellikler eklemeye devam edeceğiz. Tüm bu konularda en yenilikçi platformuz ve bu özelliğimizi korumaya da devam edeceğiz.

 
ETİKETLER : 1013

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics