Bilişim Dünyası 18 ŞUBAT 2013 / 08:10

“Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak”

2005 yılında ortağı Umut Kumbasar ile birlikte kurduğu Elma Sepeti’nde altı yıl İş Geliştirme Müdürü olarak görev alan Tunç Akman, Elmasepeti ve elmasepeti.com’un 2010 yılında Naksan Teknoloji’ye satışını izleyen dönemde, yeni projelere de imza atıyor. Elma Sepeti’ni Türkiye’nin en büyük Apple ekosistemi aksesuvar dağıtıcısı ve aynı zamanda dünyaca tanınmış önemli kulaklık markalarının Türkiye’deki dağıtıcısı olarak tanımlayan Elma Sepeti Genel Müdürü Tunç Akman, “Teknosa, Media Saturn, D&R, Vatan, Bimeks, Gold gibi zincir mağazalar başta olmak üzere çevrimiçi kanallar ile seçkin duty-free, Apple Premium Reseller (APR) ve Boyner mağazalarına da ürün temin eden Elma Sepeti’nin tüm ürünlerini markamızın internetteki sevilen yüzü elmasepeti.com platformu üzerinde de satışa sunuyoruz. Şu anda Angry Birds, Artwizz, be.ez, Bling My Thing, BodyGuardz, elgato, Etymotic, Grado, H2O Audio, Incase, Just Mobile, Koss, Macally, MacLove, Muvit, Native Union, Ozaki, puLup, SendStation, Speck, Switcheasy ve Twelve South gibi birçok uluslararası markanın Türkiye dağıtıcılığı ile AIAIAI, Apple, Bouletta, Archie Grand, GoGo, Harman Kardon, JBL, Lexmark, Kingston, Nixon ve Sennheiser gibi seçkin markaların iş ortaklığını yürütüyoruz” dedi.
2005 yılında kurulan Elma Sepeti’nin 2010 yılında Naksan Holding’e dahil olarak, Naksan Teknoloji AŞ’nin bir iştiraki haline geldiğine değinen Akman, “Bu gelişmeyle birlikte piyasada daha rahat hareket edebilir bir hale geldik. Arkamızdaki ekonomik güçle daha büyük işbirliklerine imza atarak büyüme oranlarımızı daha da üst seviyelere çıkarmayı başardık. Bu tip desteklerin ne kadar önemli olduğunu da aslında net bir şekilde görme olanağımız oldu” şeklinde görüş belirtti.

Apple’ın Türkiye’ye gelmesi çok önemli
Apple markasının önce Türkiye ofisini açması ve kendi mağazalarını açacak olmasının çok önemli bir gelişme olduğu kaydeden Akman, “Bu mağazalar açıldıktan sonra sektörde artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Apple’ın standartları belli ve kendine has şartları var. Buna uyabilen bizim gibi şirketler başarılı işler yapmaya devam ederken diğerleri için artık bu tarafta yaşayabilecek bir alan kalmayacak. Bu da son kullanıcıların daha iyi ürünlere ulaşması ve kullanması için bizce çok önemli” dedi.

Görev değişikliği

Öte yandan Elmasepeti AŞ’de genel müdürlük görevini sürdüren Akman, mevcut görevine ek olarak 1 Ocak 2013 itibariyle Naksan Holding’e bağlı Naksan Teknoloji’nin de genel müdürlüğüne atandı. Naksan’la birlikte yeni bir dönemin başladığını kaydeden Tunç Akman, “Bugüne kadar Elmasepeti tarafında elde ettiğimiz bilgi birikimi ve tecrübeyi Naksan Teknoloji tarafında da kullanacağız” dedi.

 
ETİKETLER : Sayı:909

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics