Bilişim Dünyası 20 MAYIS 2013 / 08:11

“Beş alana yoğunlaştık”

İletişim teknolojileri alanında hizmet veren Bircom’un 2013 yılı için neler planladığını ve hangi alanlara yoğunlaştığını Bircom CEO’su Burçin Bircanoğlu ile konuştuk.

Bircom olarak 2013’e girerken daha fazla odaklana-bilecekleri yeni bir organizasyon oluşturduklarını belirten Burçin Bircanoğlu, beş ana iş kolunda faaliyetlerini sürdüreceklerini belirtti. İlk olarak IP tabanlı çözümler sundukları iş kolundan bahseden Bircanoğlu, IP tabanlı iletişim çözümlerinin artık TDM denilen analog çözümlerin önüne geçtiğini belirtti. Bircanoğlu, veri erişimi sağlayan Teldat, ADM, Fritzbox gibi farklı segmentteki müşterilere hitap eden yönlendirici tarafı ve bunların üzerinde çalışan ses için Audiocodes ve görüntü için Aver Video Conference ve çeşitli intercom çözümleri konusunda hizmet verdiklerini belirtti. Ana müşteri grubu olarak operatörlerle beraber son kullanıcıya ulaşmayı hedeflediklerini belirten Bircanoğlu, sistem bütünleştirici ve telefon santralı şirketleriyle birlikte ilerlemeyi düşündüklerini ifade etti. İkinci iş alanı olarak GSM konusunda faaliyet gösterdiklerini belirten Burçin Bircanoğlu, kurumsal sabit GSM terminali alanında pazar lideri olduklarını belirterek bütün operatörlerle faaliyet içerisinde analog ve sayısal çözümler sağladıklarını sözlerine ekledi. Bu sene içerisinde M2M alanında da 2N’in çeşitli çözümlerini sunduklarını söyleyen Bircanoğlu, SmartCom çözümüyle bu alanda hizmet verdiklerini belirtti. Bunun yanında seri port haberleşmesini bulut üzerinden sağlamaya yönelik bir çözümü de ürünleştirdiklerini ve Haziran ayında da bu ürünün tanıtımını yapacaklarını belirtti. Bir başka iş alanı olarak dağıtıcılığını yaptıkları Sennheiser’a odaklandıklarını söyleyen Bircanoğlu, hem tüketici elektroniği hem de kurumsal alanda özellikle de çağrı merkezi alanlarında Sennheiser’ın mikrofon ve kulaklık teknolojileri ile çözümler sunduklarını belirtti. Bircanoğlu, özellikle çağrı merkezlerinde gerekli olan gürültü filtresi gibi teknolojilerle iletişim sorunlarını çözmenin yanında Active Guard adı verilen bir teknolojiyle de kulak sağlığına yönelik önlemler sunduklarını söyleyen Bircanoğlu, kulaklık kullanımının oldukça genişlediğini ve bu alanda yüzde yüz oranda bir büyüme hedeflediklerini belirtti.
Dördüncü iş alanı olarak yazılımı ele aldıklarını ve bu alanda Callipso ürünleriyle finans bankacılık sektörü ve operatörlerle çalıştıklarını belirten Bircanoğlu, nihai faturayı oluşturmaktan ziyade bilgilendirme amaçlı raporlama aracı olarak Callipso çözümlerinin kullanıldığını söyledi. Bunun yanında telefon ve bilgisayarların bütünleştirilmesi (CTI) tarafında yeni bir ürünleri olduğunu ve yine Haziran ayında bunun tanıtımının yapılacağını duyuran Bircanoğlu, özellikle KOBİ’lerin sadece Türk yazılımı kullanarak bu alanda çözümlere ulaşabileceğini belirtti.
Son olarak servis konusuna odaklandıklarını belirten Bircanoğlu, şu aşamada operatörlere sundukları ürünleri artık kurulum hizmetiyle beraber sunduklarını belirtti. Türkiye’nin her yerinde ürün kurulumu yapabildiklerini ve bunun bakımını üstlenebildiklerini belirten Bircanoğlu bu alanda 2012’ye oranla yüzde yüz bir büyüme elde ettiklerini belirtti. Bircanoğlu yıl başında belirttikleri yüzde 70’lik büyüme oranına ulaşmada bahsedilen alanların önemli oranda katkısının olduğunu söyledi.
ETİKETLER : Sayı:922

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics