Bilişim Dünyası 10 HAZİRAN 2012 / 14:33

“Büyüme çok yönlü olacak”

Hedefler birer birer gerçekleşiyor, Türkiye operasyonu hak ettiği yere doğru hızla ilerliyor.

CA Technologies Türkiye’de hızlı yeniden yapılanma ve dönüşüm süreci yaşıyor. Şirketin İstanbul ve Ankara operasyonlarına bakıldığında bu süreci hissetmek mümkün. Genel müdür İlkem Özar’la birlikte bu dönüşümde emek harcayan yöneticilerden bir tanesi de CA Technologies Türkiye ve Türk Cumhuriyetleri Satış Direktörü Mete Gönç. Mete Gönç ile şirketteki bu değişimi tüm ayrıntılarıyla konuştuk.
“İhtiyacımız olan tek şey cesaretti”
CA Technologies, dünya çapında da dönüşüm yaşayan ve gelişen bir şirket. Türkiye operasyonunun da bu gelişmeye ayak uydurması için sadece cesarete ihtiyaç duyduklarının altını çizen Mete Gönç, “Türkiye’nin bölgedeki gücünden ve yurtdışı operasyonumuzdan aldığımız güçle çalışmaya başladık. Öncelikle yetenekli ve gelişmeye açık genç arkadaşlarımızı kadromuza kattık. Bu arkadaşlarımızın getireceği enerjinin tüm işimize yansıyacağını düşünüyorduk ve öyle de oldu” dedi.
İnsan kaynağındaki yatırımdan sonra kanal yapısını da değerlendirmeye aldıklarını belirten Gönç, “CA küresel bir marka. Şirketimizin küresel planlarını yerel düşünceyle ülkemize uygulama fikriyle harekete geçtik. Bu yeni yapılanma içerisinde hem satış ekibinin hem de teknik ekibin sayısını artırmamızın bize ciddi bir geri dönüşü oldu. Teknik ekibimize de satış eğitimleri verdik. Bu sayede tüm ekip olarak sahada yer alarak satışın dışında müşterimize her anlamda temas eden bir yapıya bürüneceğiz. Kanal tarafındaki iş ortaklarımızla da dirsek temasımızı artırdık. Zira yerelde bizi onlar temsil ediyor ve karşılıklı kazan-kazan modelini benimsemeden o tarafta başarılı olmak çok da mümkün değil” dedi.
Bu yılki hedeflerinin geçen yıla oranla daha yüksek olduğunu da kaydeden Gönç, bu konuda şunları söyledi:
“Yaklaşık iki katına yükselen hedeflerimiz doğrultusunda daha yoğun bir çalışma temposunda ilerliyoruz. Bu yaz bizim için çok yoğun geçecek diyebilirim. Ankara tarafında da iki arkadaşımız görev yapıyor. Hedeflerimiz içine Ankara’da da büyüme var tabii ki. Öte yandan benim görev bölgeme Türk Cumhuriyetleri de dahil. Yani CA Türkiye olarak bu ülkeleri de yönetiyoruz. Tabii ki orada da yerel iş ortaklarına ihtiyacımız var. Buralar ciddi büyüyen ve fırsatlara çok açık pazarlar.  İşlerimizi orada büyüttükten sonra sadece o ülkelerden sorumlu arkadaşlarımız da aramıza katılacaktır. Bu fikirlerimizi hayat geçirdiğimizde de CA Türkiye’yi hak ettiği yere getireceğiz.”

“Ürün ve müşteri odaklıyız”
İş ortakları tarafında sınırların çok net olduğunu belirten Gönç, “Sınırlarınız net olduğunda kimse kimsenin işine müdahale etmemiş oluyor. Bu da bizim ürün ve müşteri odaklı olma vizyonumuzla birebir örtüşüyor. Özetleyecek olursak ilk önceliğimiz Türkiye pazarında hak ettiğimiz yere gelmek, ikinci önceliğimiz Türk Cumhuriyetleri’nde başarılı olmak büyümek, üçüncü ve son önceliğimiz ise bölgesel bir güç haline gelmek” dedi.
ETİKETLER : Sayı:875

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics