Bilişim Dünyası 07 KASIM 2013 / 10:39

“Dell Solutions Tour 2013” İstanbul’daydı

17 ülkeyi kapsayan “Dell Solutions Tour 2013"’ün (Dell Çözüm Zinciri) İstanbul ayağı 5 Kasım Salı günü Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Uçtan uca ölçeklenebilir çözümler konusunda iş ortaklarının katılımı ile düzenlenen etkinlikte, Dell Çözüm Zinciri, sunucu aileleri, depolama ürün aileleri, ağ tarafındaki yapılar, sanallaştırma gibi temel konulardaki çözümleri yer aldı.

Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen organizasyonda, Dell EMEA Kurumsal Çözümler Başkanı Tony Parkinson, Dell EMEA İş Geliştirmeden Sorumlu Direktörü Driss El-Ougmani ve Dell Türkiye Genel Müdürü Murat Mediçeler önemli açıklamalarda bulundu.

Satın almalara devam edecek olan Dell’in çözümlerinin şirketlerin ölçeklenebilir olmasını sağladığı ve BT altyapılarının ‘bağlan, dönüştür, bilgilendir, koru’  basamakları üzerine dayandığı üzerinde duruldu. Bu basamaklardan bağlan kendi cihazını kendin getir anlayışını benimseyerek tüketici cihazları içselleştirmeyi; dönüştür ise sanallaştırma, bütünleştirme ve buluta geçiş ile dönüşümü hızlandırmayı; bilgilendir basamağı veriye anlam kazandırarak bilgilendirmeyi; koruma basamağı ise evrimleşen güvenlik tehditlerinin üstesinden gelmeyi içeriyor.

Etkinlikte açılış konuşmasına Dell’in Türkiye’deki son üç yıldaki hızlı büyümesine dikkat çekerek başlayan Dell Türkiye Genel Müdürü Murat Mediçeler, bu başarının  nedenlerini  de; Dell’in geniş ürün ve çözüm portföyü, uzman  insan kaynağı, iyi işortakları ve müşterilerden oluşan dört unsur olarak sıraladı. Türkiye’nin satışlar bazında EMEA bölgesinde en hızlı büyüyen dört ülkeden biri olduğuna dikkat çeken Mediçeler, bu başarıdan dolayı teşekkür ederek sözü Dell EMEA  Gelişen Pazarla Direktörü Driss el Ougmani’ye bıraktı. Dell’in uzun vadeli değişim sürecine vurgu yaparak sözlerine başlayan Ougmani de, Türkiye’nin Dell için çok önemli bir pazar olduğunu belirtti. Dell olarak Türkiye’yi bir merkez olarak konumlandırmak istediklerini de ifade eden Ougmani, “Türkiye’de müşteri tabanımızı iki katına çıkardık.  Müşterilerimize teknik destek ve servis için yapılanmamızı büyütüyoruz. Yeni açılan Gaziantep merkezimizle  4 saat içinde  müşterilerimize yanıt verebiliyoruz.  Teknik desteğimizi de  canlı olarak Türkçe olarak sunabiliyoruz. Bundan sonraki süreçte de yatırımlarımız sürecek ve müşteri bulma konusunda daha agresif olacağız” diye konuştu. 

“Satın almalara devam edeceğiz”

Çözüm odaklı seyahatlerine devam ettiklerini belirten Dell EMEA Kurumsal Çözümler Başkanı Tony Parkinson, amaçlarının ölçeklenebilir çözümlerle müşteriyi etkin hale getirmek olduğunu vurguladı: “İnternetin yaygınlaşmasıyla artık küçük bir şirket de dünyada tanınır hale gelme imkanına sahip ancak bununla birlikte rekabette arttı. Rekabetin arttığı bu ortamda şirketlerin ihtiyaçlarına yönelik çözümlerle müşterilerimize hizmet veriyoruz. Her alanda çözüm sağlayabilmek için önemli satın alma gerçekleştirerek mevcut platformlarımızı güçlendirdik. Satın almalara ve yatırımlara devam edeceğiz. En küçük şirketleri bile ölçeklenebilir olmasını sağlayarak, işletmelerde maliyeti düşürüp verimliliği artırmak için çalışıyoruz.”

Güvenlik konusunda Dell’in lider bir şirket olduğuna da dikkat çeken Parkinson, Dell Solutions Tour 2013 standlarını gezerek Dell’in aslında güvenli bilgi sunma konusunda lider olduğunun görülme fırsatı sunduğunu belirtti ve ekledi: “Güvenli depolama açısından 11 milyar dolarlık satın alma gerçekleştirdik. İşin yazılım kısmına baktığımızda, şu anda 1,5 milyar dolarlık bir hacmimiz var. Veri merkezleri için özel yazılımlarımız var. Çok daha iyi bir maliyet ve çok daha iyi ölçeklenebilirlik sunuyoruz.”

Intel EMEA Kurumsal Satış Direktörü Werner Schueler, son kullanıcıların özgürlük ve esneklik beklerken BT uzmanlarının güvenlik ve yönetilebilirlik istediğine dikkat çekti ve bu noktada Dell ultrabook’ların bu taleplerle ihtiyaçları birleştirdiğini, daha hızlı işlemcilerle daha iyi performans sunduğunu belirtti.

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics