Bilişim Dünyası 11 KASIM 2013 / 08:12

“Dell Solutions Tour 2013” İstanbul’daydı

17 ülkeyi kapsayan Dell Solutions Tour 2013’ün (Dell Çözüm Zinciri) İstanbul ayağı 5 Kasım Salı günü Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Uçtan uca ölçeklenebilir çözümler konusunda iş ortaklarının katılımı ile düzenlenen etkinlikte, Dell Çözüm Zinciri, sunucu aileleri, depolama ürün aileleri, ağ tarafındaki yapılar, sanallaştırma gibi temel konulardaki çözümleri yer aldı. Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen organizasyonda, Dell EMEA Kurumsal Çözümler Başkanı Tony Parkinson, Dell EMEA İş Geliştirmeden Sorumlu Direktörü Driss El-Ougmani ve Dell Türkiye Genel Müdürü Murat Mediçeler önemli açıklamalarda bulundu.
Satın almalara devam edecek olan Dell’in çözümlerinin şirketlerin ölçeklenebilir olmasını sağladığı ve BT altyapılarının ‘bağlan, dönüştür, bilgilendir, koru’ basamakları üzerine dayandığı üzerinde duruldu. Etkinlikte açılış konuşmasına Dell’in Türkiye’deki son üç yıldaki hızlı büyümesine dikkat çekerek başlayan Murat Mediçeler, bu başarının nedenlerini de Dell’in geniş ürün ve çözüm portföyü, uzman insan kaynağı, iyi iş ortakları ve müşterilerden oluşan dört unsur olarak sıraladı. Türkiye’nin satışlar bazında EMEA bölgesinde en hızlı büyüyen dört ülkeden biri olduğuna dikkat çeken Mediçeler, bu başarıdan dolayı teşekkür ederek sözü Dell EMEA Gelişen Pazarlar Direktörü Driss el Ougmani’ye bıraktı. Dell’in uzun vadeli değişim sürecine vurgu yaparak sözlerine başlayan Ougmani de Türkiye’nin Dell için çok önemli bir pazar olduğunu belirtti.

“Satın almalara devam edeceğiz”
Dell EMEA Kurumsal Çözümler Başkanı Tony Parkinson, amaçlarının ölçeklenebilir çözümlerle müşteriyi etkin hale getirmek olduğunu vurguladı:
“İnternetin yaygınlaşmasıyla artık küçük bir şirket de dünyada tanınır hale gelme imkânına sahip ancak bununla birlikte rekabette arttı. Rekabetin arttığı bu ortamda şirketlerin ihtiyaçlarına yönelik çözümlerle müşterilerimize hizmet veriyoruz. Her alanda çözüm sağlayabilmek için önemli satın alma gerçekleştirerek mevcut platformlarımızı güçlendirdik. Satın almalara ve yatırımlara devam edeceğiz. En küçük şirketleri bile ölçeklenebilir olmasını sağlayarak, işletmelerde maliyeti düşürüp verimliliği artırmak için çalışıyoruz.”
Güvenlik konusunda Dell’in lider bir şirket olduğuna da dikkat çeken Parkinson, Dell Solutions Tour 2013 stantlarını gezerek Dell’in aslında güvenli bilgi sunma konusunda lider olduğunun görülme fırsatı sunduğunu belirtti ve ekledi: “Güvenli depolama açısından 11 milyar dolarlık satın alma gerçekleştirdik. İşin yazılım kısmına baktığımızda, şu anda 1,5 milyar dolarlık bir hacmimiz var. Veri merkezleri için özel yazılımlarımız var. Çok daha iyi bir maliyet ve çok daha iyi ölçeklenebilirlik sunuyoruz.”

“Türkiye pazarında özel bir yaklaşımla, uluslararası bir programla birlikte ilerleyeceğiz”

Dell Türkiye Genel Müdürü Murat Mediçeler de önemli mesajlar verdi. Türkiye ve yurtdışından 20’nin üzerinde iş ortağı ve 200’ün üzerinde katılımcıyla Dell Solutions Türkiye etkinliğini gerçekleştirdiklerini belirten Mediçeler iş ortaklarının da Dell ile beraber sundukları çözümleri paylaşma fırsatı bulduklarını dile getirdi. Mediçeler, sözlerini şöyle sürdürdü: “Dell’in kabiliyetlerini bu etkinlikte göstermiş olduk.  Özellikle son dönemde Dell, yaptığı satın almalarla veri merkezi tarafında çok ciddi çözümlere sahip oldu. Bu çözümleri ve portföyü daha iyi anlatmamız gerektiğini düşünüyorduk o yüzden bu etkinlik bir fırsat oluşturdu. Diğer taraftan Türkiye’de ciddi bir büyüme eğilimi yakaladık. Bu gelişme, Dell küreselde de dikkat çekti ve Türkiye EMEA  Bölgesi’ndeki dört ülkeden biri olarak seçildi. Önümüzdeki dönemde Rusya ile başlanan bir program var. Şu anda aynı programı Türkiye’de de başlattık. ”Tam potansiyel” dediğimiz bir program bu. Rusya, Türkiye gibi ülkelerde büyük potansiyelden söz edilir ama bu potansiyelin gerçeğe çevrilmesi gerçekleştirilmesi her zaman çok uzun zaman alır. Burada hedefimiz bizim çok inandığımız Türkiye pazarının potansiyelini harekete geçirmek.“

“Kurumsal çözümlerimizi ve yaklaşımlarımızı aktardık”

Etkinlik sırasında görüştüğümüz Dell Akdeniz ve Kuzey Afrika Kurumsal Çözümler Direktörü Ossama El Samadoni de, önemli değerlendirmelerde bulundu. Samadoni şöyle konuştu: “Müşteriler ile yaptığımız görüşmelerde fark ettik ki Dell’in yaptığı pek çok şeyi bilmiyorlar. Bizi genelde sunucu ve PC ürünlerimiz ile algılıyorlar. Kurumsal çözümlerimiz de olduğunu bugün bu etkinlikte anlattık. Dell’in genel olarak başarısının arkasındaki sebebe gelirsek; bunun nedeni genel stratejimiz olan müşteriyi dinlememiz. Biz müşteriyi dinliyoruz, ihtiyaçlarını öğreniyoruz ve ona göre altyapı ve çözümlerini müşteriye sunuyoruz. Dell, Türkiye’de teknik yapıyı büyütmeye devam ediyor.”
ETİKETLER : Sayı:945

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics