Bilişim Dünyası 18 MART 2013 / 08:12

“e-Devlet Kapısı ve Yerel Yönetimler Toplantısı” düzenlendi

“e-Devlet Kapısı ve Yerel Yönetimler Toplantısı” başlıklı program, Ankara’da gerçekleştirildi. Toplantıda Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ve İçişleri Bakanı Muammer Güler birer konuşma yaptı.
Toplantıda Türksat Genel Müdürü Dr. Özkan Dalbay, e-Devlet Kapısı’nın hizmete açıldığı 18 Aralık 2008 tarihinden bugüne dek kat edilen aşamaları ve e-Devlet Kapısı’ndan sunulan yerel yönetimlere ait hizmetleri anlattı.
Söz konusu program kapsamında ayrıca, e-Devlet Kapısı’na katılan ilk büyükşehir belediyesi unvanıyla Konya Büyükşehir Belediyesi’ne, hizmetlerini e-Devlet Kapısı’ndan sunan ilk yerel yönetim unvanıyla Pendik Belediyesi’ne ve e-Devlet Kapısı’ndan en çok hizmet sunan Keçiören Belediyesi’ne ödül verildi.
Türksat 3A haberleşme uydusu üzerinden canlı olarak yayınlanan programın sonunda, e-Devlet Kapısı ve Yerel Yönetimler Toplantısı’nda Türkiye’nin bilgi toplumuna dönüşümüne verdikleri katkı ve destekten dolayı hizmetlerini “www.türkiye.gov.tr”den sunan 40’a yakın belediyeye teşekkür plaketi verildi.
ETİKETLER : Sayı:913

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics