Bilişim Dünyası 11 KASIM 2013 / 08:04

“Geleceğe mobilite damga vuracak”

2005 yılından bu yana dünyanın farklı ülkelerinde yapılmaya devam eden IFS World, bu yıl Barselona’da gerçekleştirildi.

Geçtiğimiz yıl İsveç’te gerçekleştirilen IFS World etkinliği bu yıl, mimarinin, sanatın ve eğlencenin iç içe konumlandığı İspanya’nın Barselona şehrinde yapıldı. Mobilitenin damga vurduğu etkinlik 28-31 Ekim tarihlerinde düzenlendi. Konferans, dünyanın 80’den fazla ülkesinden gelen IFS müşterilerini, IFS’in uzman ekiplerini, IFS geleceğine yön veren IFS yöneticilerini ve 30’un üzerinde ülkeden gazeteciyi bir araya getirdi.

IFS World 2013’ün açılış konuşmasını ise IFS CEO’su Alastair Sorbie gerçekleştirdi. Konuşmasında geleceğin mobil teknolojilerde gizli olduğunun altını çizen Sorbie, IFS World süresince kendi ürün ve çözümleriyle birlikte çeşitli yenilikler hakkında da bilgiler aktarılacağını söyledi. Etkinliğin moderasyonunu ise ünlü İngiliz sunucu Jon Briggs gerçekleştirdi.

Daha yaygın uygulamalar kilit olacak
Etkinlikte sohbet etme fırsatı bulduğumuz IFS Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi Ergin Öztürk, “İskandinav bir şirket olmamız sebebiyle bu etkinliğimizi her zaman Avrupa’da yapıyorduk. Ancak önümüzdeki yıl etkinliğimiz çok da güçlü olduğumuz ABD’ye kayacak. Yani IFS World, önümüzdeki yıl 27-30 Ekim tarihleri arasında ABD’nin Boston kentinde gerçekleştirilecek” dedi.
Etkinliğin bu yıl itibariyle yıllık olarak gerçekleştirilmeye başlandığının da altını çizen Ergin, “IFS World artık her yıl düzenlenebilecek güce ve içeriğe kavuştu. Bu seneyi geçen yılla kıyaslayacak olursak daha fazla iş ortağının ve daha fazla müşterinin burada olduğunu görüyoruz. Öte yandan bu yıl yine ilk defa basın da etkinliğimize konuk oldu. Bu sene etkinlikte geçen yıl tanıtımı yapılan IFS 8 sürümünün yükseltmeleri daha çok konuşuluyor ki IFS 8 bizim için en önemli değişim. Bizim en önemli başlığımız mobilite. Biz uygulamaların; daha kolay kullanılabilen daha kolay erişilebilen, daha modern teknolojilerin kullanıldığı ve daha yaygın uygulamalar olmasını hedefleyen bir yapıyız” şeklinde görüş belirtti.Türkiye’de önemli adımlar
Türkiye’de ise çok hızlı bir gelişim süreci gösterdiklerini kaydeden Ergin, sözlerini şu şekilde bitirdi:
“Türkiye’ye bakacak olursak da 2004 yılında faaliyete başladığımız pazarda 160 civarında müşteri sayısına ulaştık. İnşattan otomotive, makine imalatından plastik ve gıdaya kadar pek çok farklı sektörde yazılımlarımız kullanılıyor. Kurulum sayımıza bakıldığında da alanımızda en fazla kullanılan ikinci büyük küresel yazılım şirket haline gelmeyi de başardık.”
ETİKETLER : Sayı:945

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics