Bilişim Dünyası 23 ARALIK 2013 / 08:09

“KOBİ’ler kilit nokta”

Samsung’un kurumsal ve KOBİ pazarına yönelik çalışmalarını yönetmek üzere, Samsung Electronics Türkiye Kurumsal Çözümler Direktörü olan Tansu Yeğen ile konuştuk.

Samsung, Türkiye’de olduğu gibi dünyada da çok hızlı büyüyen şirketlerden biri. 2008 yılında 97 milyar dolar olan cirosunu 2012 yılında 188 milyar dolar seviyesine çıkmış durumda. Şirket bu büyümesini son kullanıcı ürünleriyle olduğu kadar özellikle KOBİ’lere yönelik sunduğu bilişim ürünleriyle de gerçekleştiriyor.
Hem telekomünikasyon hem de bilişim ürünleriyle Samsung’un kendi alanında dünyanın en büyük şirketlerinden bir tanesi olduğunu ifade eden Samsung Electronics Türkiye Kurumsal Çözümler Direktörü Tansu Yeğen, “B2B alanı Samsung’un çok başarılı olabileceği bir alan ve önümüzdeki yıl toplam ciromuzun önemli bir kısmı B2B’den gelecek. Bununla ilgili altyapılarımız hazır. Özellikle eğitimi gibi dinamik sektörlerde dikey ürünlerimiz hazır. Otel yönetimi, sağlık, telekomünikasyon altyapıları ve mağaza sistemleri gibi alanlar da yine rekabete hazır olduğumuz noktalar” dedi.

BYOD dönemi ve güvenlik ihtiyacı
Kendi cihazını getir (Bring Your Own Device-BYOD) döneminin başladığını kaydeden Yeğen, “BYOD çok önemli bir eğilim. Özellikle bizlerin seviyesindeki kullanıcılar akıllı telefonlarını ortalama bir yıl içinde değiştiriyor. Bu dinamizm de beraberinde güvenlik sorunlarını getiriyor. Biz de buradan hareketle güvenlik özelliklerimizi doğrudan ROM içine yerleştirerek en üst düzeyde koruma sağlamaya çalışıyoruz. Android işletim sistemi tarafından da 553 katmanlık BT yönetim politikamız var. Kendi Knox yazılımımızla cihazların her türlü bilgi akışı ve erişimi kurumsal güvenlik politikasına göre düzenlenebiliyor. Bu da ürünlerimizi daha da güvenli hale getiriyor” şeklinde görüş belirtti.
Şu anda dünya genelinde 700’ün üzerinde şirketin Samsung’a özel mobil iş uygulamaları geliştirdiğinin altını çizen Tansu Yeğen, “Çok hızlı büyüyen cep telefonu ve tablet tarafında uygulamalar her geçen gün artış gösteriyor. Biz de buna ayak uydurarak bu alandaki etkinliğimizi artırıyoruz. Mobil teknolojiler B2B tarafındaki değişimin de habercisi oldu. Samsung Galaxy Xcover gibi darbelere ve suya dayanıklı ürünlerimiz mobil bir cihazdan daha fazlası olarak görülebilir. Hedefimizde B2B tarafında çok kolay kullanılabilecek ürünler geliştirmek” dedi.

2014’te hedef KOBİ’ler
Önümüzdeki dönemde kanala yönelik yeni bir program sunacaklarını belirten Yeğen, sözlerini şu şekilde bitirdi:
“Step isimli bu yeni programımız kanalımıza yatırım yaptığımız ve çeşitli eğitimler verdiğimiz bir yapı olacak. Az önce söylediğim Samsung için yazılım üreten 700 şirket için de destek programları hayata geçireceğiz. Bu destek programlarının ülkemizdeki yazılım geliştiren şirketler için de bir fırsat olacağını umut ediyorum.”
ETİKETLER : Sayı:951

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics