Bilişim Dünyası 17 ARALIK 2014 / 15:41

“Mütevazi olamayacağım, evet büyük bir başarı hikayesi”

20 yılı aşkın süre BThaber’de çalıştım. Burada her zaman keyifli insanlarla çalışma, sektör gelişirken, aynı paralelde bu gelişime ayna tutma çabasıyla yol alan bir ekibin parçası oldum.

Dilek Arus

BThaber Yazıişleri Sekreteri

 

Türkiye şartlarında bir işyerinde 20 yıl çalışmanın da, sıfırdan bir sektörün oluşumunu gözlemlemenin de, bu gözlem esnasında ilk’lere imza atmayı şiar edinen bir haftalık gazetede yer almanın da zor olduğunu biliyorum. İşte bunların hepsini yapabilmek, bunları hayata geçiren bir kurumda çalışıp emekli olabilmek inanın büyük bir mutluluk ve gurur kaynağı. Bu nedenle 20 yılı aşkın süre BThaber’de iyisiyle kötüsüyle, zoruyla kolayıyla çok şey atlattık, ama asıl önemli olan, az buz değil, 1000’inci sayıya ulaşmaktı. Türkiye bilişim sektörü de, içinde çalışan, dışından bakan gazeteciler de eminim ki 1000’leri görebileceğimizi hayal bile etmedi. Biz her hafta bir sayıyı tamamlayıp, sonraki sayımız için detaylı planlamalar yaparken, bir baktık 1000’lere yaklaşmışız.

20 küsür yılın ardından, artık emekliliği yaşıyorum. Bu nedenle 1000’inci sayıda arkadaşlarımın yanında değilim, ama aklım fikrim gönlüm onlarla. Bir hayaldi, hatta durun, hayal bile değildi, yani ofiste ‘bu haftayı da bitirdik çok şükür’ diyerek bir sonraki sayımıza hazırlanırken, gözümüzün önünde hiç 1000’inci sayı yoktu. Ama bu noktaya geldik. Bu hem BThaber’de bugüne kadar görev yapmış arkadaşlarımın hem de halihazırda her hafta bu yayın için kolları sıvayan arkadaşlarımın eseri. Türkiye gazeteciliği ve Türkiye bilişim dünyası için bir başarı hikayesi mi? Mütevazi olamayacağım, evet bir başarı hikayesi.

Bu arada, oğlum Ata da İstanbul Üniversitesi’nde gazetecilik eğitimi alıyor. Ona böyle bir yayın bırakan ekipte başından itibaren görev aldığım için mutluyum. Darısı daha nice yaşlarımıza.

 

 
ETİKETLER : 1000

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics