Bilişim Dünyası 30 EYLÜL 2012 / 10:13

“Proje için katma değerimizi koymamız gerek”

4S, kurduğu Bilkent Teknoloji Çözüm Merkezi’nde müşterilerine projelerin çalışabilirliğini gösteriyor.

4S Bilgi Teknolojileri Kurumsal Teknoloji Danışmanları Ökkeş Özdemir ve Onur Eroğlu ile şirketin dönüşüm sürecini ve hedeflerini konuştuk. Ankara’da ağırlıklı olarak kamuya iş yaptıklarını, üç yıl kadar önce ise kendilerine yeni bir hedef koyduklarını belirten Ökkeş Özdemir, “Bir şeylerin eksikliğini gördük. Şu ana kadar yapılan bütün projeler, ürün satışları hep; bütün rakiplerimizin ve sektörün yaptığı gibi aslında teorik olarak iş yapmak üzerine biçimleniyordu. Buradan yola çıkarak 4S Bilgi Teknolojileri’nde Bilkent Teknoloji Çözüm Merkezi’ni kurduk. Müşterilerimize çözümlerimizi anlatmadan önce, çözümün çalışabilirliğini burada gerçekleştirdiğimiz test ortamlarında gelsinler görsünler istedik. Bu anlamda çok güzel bir sene geçirdik; yüzlerce müşterimizi burada ağırladık ve birçok etkinlik düzenledik” açıklamasını yaptı. Ayrıca Özdemir, Türkiye genelinde kurdukları yapıyla kendilerinin olmadığı her yere bakım ve destek anlamında da hizmet götürdüklerini dile getirdi.
Kamuda önemli projeler gerçekleştirdiklerini ve proje yapmaktan büyük keyif aldıklarını söyleyen Ökkeş Özdemir, “Bir işin proje sayılabilmesi için kendi katma değerimizi koymamız gerek; bu danışmanlığımızdır, satış sonrası hizmetlerimizdir. Onun dışında biz de müşterilerimizin talep ettiği tüm işlerini karşılıyoruz. Farklılaştığımız nokta; katma değerli iş, proje yapmayı, kendi imzamızın olduğu işleri seviyoruz. Üç yıl önce koyduğumuz vizyonu, hayali gerçeğe dönüştürmüş durumdayız” dedi.

İş sürekliliği ve sanallaştırma konusunda hedefler yüksek
Özdemir, HP, IBM, NetApp, EMC, Microsoft, Oracle, Cisco, Teredata gibi üreticilerin en önemli ve en yüksek iş ortaklığı düzeylerine yükseldiklerini belirtti. Son bir sene içerisinde çok büyük altı tane büyük iş sürekliliği projesi aldıklarına vurgu yapan Ökkeş Özdemir, iş sürekliliği üzerine hedeflerini gerçekleştirecek; çok farklı teknolojileri bir arada bulunduracak birden fazla projeyi yapmanın keyfini yaşadıklarını dile getirdi ve “’İşimiz İş’ sloganının iş sürekliliği tarafını başarıyla gerçekleştirdik” yorumunu yaptı. Özdemir, “Üç sene önce Bilkent Teknoloji Çözüm Merkezi’ni kurarken biz sanallaştırmada da uzman olmayı hedefledik. Sanallaştırmayı hep bir araç ve aynı zamanda ekosistem olarak gördük. Sanallaştırma içinde güvenliği, yönetimi sağlamak çok önemli. Eğer bunu yönetimsel araçlarla ve çözümlerle birleştirmezseniz büyük problemler ortaya çıkar. Biz daha geniş bir persfektiften bakıyoruz” dedi. Onur Eroğlu uzun vadedeki vizyonlarının otomasyon tarafına da yatırım yapmak olduğunu açıkladı. Bu noktada Ökkeş Özdemir de iş zekası çözümlerinde kamunun da bilgilendirilmesi gerektiğini dile getirdi ve şu anda bunu yapmaya çalıştıklarını sözlerine ekledi.
ETİKETLER : Sayı:890

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics