Bilişim Dünyası 18 MART 2012 / 13:43

“Türkiye heyecan verici bir pazar”

Avrupa’nın en büyük teknoloji fuarı olan CeBIT katılımcılarından Siemens, küresel bazdaki ürünlerini fuarda tanıttı.
Mart ayı başında Almanya’nın Hannover kentinde düzenlenen CeBIT fuarının en güçlü katılımcılarından bir tanesi de Siemens idi. Fuar sırasında Siemens standını ziyaret ederek çeşitli bilgiler aldık. Tarihsel olarak CeBIT‘in Avrupa ve uluslararası alanda çok önemli bir fuar olduğunu kaydeden Siemens Enterprise Communications EMEA ve APAC Bölgesi Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Wolfram J. Fischer, “Küresel bazda yeni teknolojilerimizi göstermek için bu fuardayız. Siemens Enterprise Communications olarak pazardaki varlıkların ve ürün ve çözümlerimizi dünyaya tanıtmanın önemine inanıyoruz. Ayrıca bu etkinliğin bizim için benzersiz bir yönü de müşterilerle farklı bir biçimde buluşmamızı sağlaması. Burada Çin, Rusya, Tayvan, Hindistan, ABD gibi birçok uluslararası katılımcı var” dedi.

Siemens Enterprise Communications olarak kurumsala odaklı çalıştıklarının altını çizen Fischer, “Çözüm portföyümüz çok geniş. Gelenekselden başlayan eski teknolojilerle bütünleşik ve bütünüyle IP tabanlı teknolojilere sahibiz. Altyapıyı tamamlıyor ve bunu da belli ihtiyaçları karşılayan uygulamalarla yapıyoruz. Sağlık, finans sektörü için çözümlerimiz var, yatay uygulamalarımız da pazarda yerini alacak. Tümleşik iletişim ve işbirliği kapsamında amacımız kurumsal müşterilere hizmet vermek. Geçen 12 ay içinde şirketimizi daha kârlı yapmaya odaklandık ve iş süreçlerimizi optimize ettik. Şirketimizi yeniden düzenledik, içsel odaktan dışsal odağa çevirdik. Şimdi ise özellikle güçlü portföyümüz var” şeklinde görüş belirtti.

Gelecek 12 ayda üç önemli hedef

Gelecekle ilgili planlarını üç ana hedef üzerine kurguladıklarını ifade eden Fischer, “Öncelikle çeyrek dönemler bazında gelir büyümesi açısından işimizi büyütmek istiyoruz. Ayrıca yeni teknoloji alanında pazar payımızı da artırmak istiyoruz. Çünkü bizim gibi şirketlerde eğer büyümek istiyorsanız, bunu yeni teknoloji alanında yapmalısınız. Son olarak daha kârlı olmak ve geleceğin fırsatları söz konusu olduğunda pazarda daha çekici, imrenilen bir şirket olma hedefimiz var. Şu anda yaptıklarımıza baktığımızda, portföyümüze yatırım yapıyoruz, pazarlama stratejimize yatırım yapıyoruz, iş ortağı ağımıza yatırım yapıyoruz” dedi.

Türkiye pazarında iki temel aktiviteye sahip olduklarına değinen Wolfram J. Fischer, “İlki Ar-Ge organizasyonumuz ve bazı ürünlerimizi Türkiye’de geliştiriyoruz. İkincisi ise Türkiye’de iş yapmak. Türkiye pazarında şu anda pazarlama yapıyoruz. KOBİ ve büyük kuruluşlara OpenScape ofis ürünlerimizi sunuyoruz. Büyük kurumsal şirketlere yönelik uçtan uca hizmet verebilme konusunda henüz çok güçlü değiliz. Türkiye pazarında olmak gerçekten çok önemli ve hizmet yeterliliği ve rekabet açısından daha çok yerel becerilere sahip olmamız gerekecek. Bu yüzden pazarlama kanadında kanalımıza çok odaklanıyoruz” şeklinde konuştu.

KOBİ ve kurumsal şirketlere roadshow planları

Türkiye’de temel dağıtıcılarının Elkotek olduğunu daha fazla satıcı görevlendirmek ve OpenScape ofis çözümleri konusunda kapsama alanlarını genişletmek için onlarla çalıştıklarının altını çizen Siemens Enterprise Communications Türkiye Bölge Direktörü Ahmet Gül, “Pazarlama stratejimizi hızlandırmak için Elkotek’in satış ağını kullanmak istiyoruz. Bunun için de Elkotek’in pazarlama rehberliğine ihtiyacımız var. Öte yandan Türkiye pazarında daha görünür hale gelmek için burada yerimizi almamız gerekiyor. Bunun için de İstanbul çevresinde, Ankara ve İzmir’de roadshowlar için planlar yapıyoruz. Elkotek’in bayileri ile ve daha çok iş yapabileceğimiz bazı müşterileri ve hedefimiz olan müşterileri buraya davet etmemiz söz konusu. Bunlar şu anda bizim sistemimizi kullanmıyor ama bizim sistemimizi kullanmaları için onları cesaretlendirebiliriz. Bunu kısa vadede yapmak istiyoruz. Yaza kadar bu roadshow’u yapmış olmayı hedefliyoruz” dedi.Mart ayı başında Almanya’nın Hannover kentinde düzenlenen CeBIT fuarının en güçlü katılımcılarından bir tanesi de Siemens idi. Fuar sırasında Siemens standını ziyaret ederek çeşitli bilgiler aldık. Tarihsel olarak CeBIT‘in Avrupa ve uluslararası alanda çok önemli bir fuar olduğunu kaydeden Siemens Enterprise Communications EMEA ve APAC Bölgesi Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Wolfram J. Fischer, “Küresel bazda yeni teknolojilerimizi göstermek için bu fuardayız. Siemens Enterprise Communications olarak pazardaki varlıkların ve ürün ve çözümlerimizi dünyaya tanıtmanın önemine inanıyoruz. Ayrıca bu etkinliğin bizim için benzersiz bir yönü de müşterilerle farklı bir biçimde buluşmamızı sağlaması. Burada Çin, Rusya, Tayvan, Hindistan, ABD gibi birçok uluslararası katılımcı var” dedi.Siemens Enterprise Communications olarak kurumsala odaklı çalıştıklarının altını çizen Fischer, “Çözüm portföyümüz çok geniş. Gelenekselden başlayan eski teknolojilerle bütünleşik ve bütünüyle IP tabanlı teknolojilere sahibiz. Altyapıyı tamamlıyor ve bunu da belli ihtiyaçları karşılayan uygulamalarla yapıyoruz. Sağlık, finans sektörü için çözümlerimiz var, yatay uygulamalarımız da pazarda yerini alacak. Tümleşik iletişim ve işbirliği kapsamında amacımız kurumsal müşterilere hizmet vermek. Geçen 12 ay içinde şirketimizi daha kârlı yapmaya odaklandık ve iş süreçlerimizi optimize ettik. Şirketimizi yeniden düzenledik, içsel odaktan dışsal odağa çevirdik. Şimdi ise özellikle güçlü portföyümüz var” şeklinde görüş belirtti.

Gelecek 12 ayda üç önemli hedef


Gelecekle ilgili planlarını üç ana hedef üzerine kurguladıklarını ifade eden Fischer, “Öncelikle çeyrek dönemler bazında gelir büyümesi açısından işimizi büyütmek istiyoruz. Ayrıca yeni teknoloji alanında pazar payımızı da artırmak istiyoruz. Çünkü bizim gibi şirketlerde eğer büyümek istiyorsanız, bunu yeni teknoloji alanında yapmalısınız. Son olarak daha kârlı olmak ve geleceğin fırsatları söz konusu olduğunda pazarda daha çekici, imrenilen bir şirket olma hedefimiz var. Şu anda yaptıklarımıza baktığımızda, portföyümüze yatırım yapıyoruz, pazarlama stratejimize yatırım yapıyoruz, iş ortağı ağımıza yatırım yapıyoruz” dedi.Türkiye pazarında iki temel aktiviteye sahip olduklarına değinen Wolfram J. Fischer, “İlki Ar-Ge organizasyonumuz ve bazı ürünlerimizi Türkiye’de geliştiriyoruz. İkincisi ise Türkiye’de iş yapmak. Türkiye pazarında şu anda pazarlama yapıyoruz. KOBİ ve büyük kuruluşlara OpenScape ofis ürünlerimizi sunuyoruz. Büyük kurumsal şirketlere yönelik uçtan uca hizmet verebilme konusunda henüz çok güçlü değiliz. Türkiye pazarında olmak gerçekten çok önemli ve hizmet yeterliliği ve rekabet açısından daha çok yerel becerilere sahip olmamız gerekecek. Bu yüzden pazarlama kanadında kanalımıza çok odaklanıyoruz” şeklinde konuştu.

KOBİ ve kurumsal şirketlere roadshow planları


Türkiye’de temel dağıtıcılarının Elkotek olduğunu daha fazla satıcı görevlendirmek ve OpenScape ofis çözümleri konusunda kapsama alanlarını genişletmek için onlarla çalıştıklarının altını çizen Siemens Enterprise Communications Türkiye Bölge Direktörü Ahmet Gül, “Pazarlama stratejimizi hızlandırmak için Elkotek’in satış ağını kullanmak istiyoruz. Bunun için de Elkotek’in pazarlama rehberliğine ihtiyacımız var. Öte yandan Türkiye pazarında daha görünür hale gelmek için burada yerimizi almamız gerekiyor. Bunun için de İstanbul çevresinde, Ankara ve İzmir’de roadshowlar için planlar yapıyoruz. Elkotek’in bayileri ile ve daha çok iş yapabileceğimiz bazı müşterileri ve hedefimiz olan müşterileri buraya davet etmemiz söz konusu. Bunlar şu anda bizim sistemimizi kullanmıyor ama bizim sistemimizi kullanmaları için onları cesaretlendirebiliriz. Bunu kısa vadede yapmak istiyoruz. Yaza kadar bu roadshow’u yapmış olmayı hedefliyoruz” dedi.

ETİKETLER : Sayı:863

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics