Bilişim Dünyası 16 ARALIK 2013 / 08:11

“Veri Yönetişimi’’ Forumu, 5 Aralık’ta düzenlendi

Komtaş Bilgi Yönetimi, Türkiye’deki tek yetkili resmi dağıtıcısı olduğu veri bütünleştirme yazılımı alanında bağımsız çözüm sağlayıcısı Informatica ile birlikte, 5 Aralık Perşembe günü “Veri Yönetişimi Forumu”nu düzenledi.
Veri odaklı organizasyonların BT yöneticileri ile bu kurumlarda veri yönetişimi süreçlerinden en çok etkilenen kurumsal mimari, veri ambarı/iş zekâsı, risk, CRM, finans ve teftiş gibi işbilimlerinin yöneticilerinin de katılımıyla gerçekleşen “Veri Yönetişimi Forumu”nda, kurumsal yönetimin en önemli yapı taşlarından biri olan veri yönetişimi kavramıyla ilgili Informatica’nın bütünsel stratejisini paylaşan Informatica Ürün Yönetimi Direktörü Marina Grebenkova, günün sonunda, veri yönetişimi için nereden başlanması gerektiği konusunda da ipuçları verdi.
Forumda, aynı zamanda, Ernst Young Danışmanlık Hizmetleri Direktörü Nilhan Fidan tarafından düzenleyici ve denetleyici kurum ve kuruluşların beklentilerini karşılayan bir veri yönetişimi projesi nasıl olmalı sorusuna cevap aranırken, Yapı Kredi Bankası Yazılım Altyapısı, IT Mimari ve Ar-Ge Direktörü Bülent Erdemir, Yapı Kredi Bankası’nda yürüttükleri veri yönetişimi programı ile ilgili tecrübelerini ve ileriye yönelik hedeflerini katılımcılarla paylaştı.
ETİKETLER : Sayı:950

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN