Bilişim Dünyası 01 TEMMUZ 2016 / 13:24

10 girişim seçildi

Startupbootcamp İstanbul’un 2016 programı için dünyanın dört bir yanından yapılan başvurular, 28 - 29 Haziran 2016 tarihlerinde gerçekleşen Seçim Günleri (Selection Days) kapsamında değerlendirildi ve programa katılacak 10 girişim seçildi.
Son iki yılda programdan mezun olan 16 girişimi toplam 3.5 milyon dolar yatırım alan Startupbootcamp Istanbul’a seçilen takımlar, Ağustos - Kasım ayları arasında gerçekleşecek üç aylık hızlandırma programı ile 220’den fazla üst düzey yönetici, kurumsal iş ortağı ve yatırımcıyla tanışma fırsatının yanı sıra, 3+9 ay ücretsiz ofis alanı desteği ve 20 bin dolara kadar finansal destekle girişimlerini geliştirebilecekler. Programı tamamlayan girişimciler, StartersHub’dan 250 bin dolara ulaşan ek yatırım alma şansına da sahip olacak.
 
Airpost - Kırgızistan
Hidrojen yakıt pili kullanan dünyanın ilk otonom insansız hava aracı (drone) sistemi; posta ve kargo gönderileri için 3 kat daha hızlı ve verimli çözüm.
 
Botler – Birleşik Arap Emirlikleri
Seyahat, eğlence, yiyecek-içecek ve e-ticaret gibi talep bazlı hizmetleri kolayca kullanmak için insan yardımlı yapay zeka kullanan mesajlaşma bazlı akıllı dijital asistan.
 
Composy - Bulgaristan
Herhangi bir dijital içeriği zenginleştirmek için uygun fiyatlı ve algoritmik bir şekilde müzik üretebilen bir servis.
 
ECG for Everybody - Sırbistan
Erken teşhis ve hastane sonrası tedavilerin takibi için uzaktan ölçümlenebilen kalp monitörü.
 
Human Electric - Yunanistan
Büyük park yerlerinde en yakın boş park yerini bulmaya ve park edilen aracın yerine tekrar ulaşmaya yardımcı olan IoT bazlı çözüm.
 
Moodnode - Polonya
Enerji verimliliği sağlayan ve kişiselleştirmeye imkan tanıyan, “tak ve çalıştır” özellikli akıllı ev aydınlatma çözümü.
 
Slothes - Türkiye
Tekstil ve gömülü teknolojileri birleştiren spor, güvenlik ve outdoor aktiviteleri için işlevsel ürün şirketi.
 
Testributor - Yunanistan
Yazılım geliştiricilerin kendi bilgisayarlarını kullanarak otomatize edilmiş testleri daha hızlı ve kolay yapabilmelerini sağlayan Sürekli Entegrasyon (Continuous Integration) platformu.
 
Umut Biotechnology - Türkiye
Nüfus ve etnik kökenlere özel olarak göğüs kanseri riski ölçüm testlerinin DNA biyomarker kullanılarak yapılabilmesini sağlayan teknoloji.
 
VRex - Gürcistan
Turistlerin daha kolay karar alıp plan yapabilmesi için tatil bölgelerinin ve otellerin 360 derece dolaşılabilmesini sağlayan Sanal Gerçeklik içerik platformu.
 
 
Hızlandırma programı süresince, ulusal ve uluslararası müşterilere, yatırımcılara ve yatırım ağlarına erişim sağlayabilecek girişimciler, programın global ortaklarının sunduğu desteklerden faydalanarak toplamda 550 bin dolar değerinde hizmet ve bu şirketlerin ağları aracılığıyla mentorluk alabiliyor. Her girişim, Google’dan ve Amazon Web Services’den 100 bin dolarlık ücretsiz bulut kredisine, Salesforce tarafından üç adet ücretsiz SalesCloud Enterprise hesabına, Intel ve anlaşmalı Girişim Sermayesi (VC) bağlantılarına erişebiliyor. 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics