Bilişim Dünyası 29 OCAK 2013 / 11:20

100 Mbps hızla depolama imkanı

Turkcell Superonline’ın yeni servisi SüperDepo, bilgisayarlardaki her türlü dosyanın, akıllı telefon ve tabletlerdeki fotoğraf ve videoların güvenle saklanmasını ve bilgisayarda yedeklenmesini sağlıyor. Turkcell Superonline Fiber İnternet aboneleri, Türkiye’de ilk kez, internet bağlantı hızları ne olursa olsun SüperDepo’ya istedikleri tüm dosyaları 100 Mbps hızla yüklüyor.

Erişimi ve kullanımı kolay olan SüperDepo ile aboneler; istedikleri kadar veriyi, sanal ortamda güvenli şekilde saklayıp, yedekleyebiliyor, istedikleri an ve istedikleri yerde dosyalarına ulaşıp başkalarıyla paylaşabiliyorlar.

Kullanıcıların her türlü dosyasını güvenli bir şekilde depolayabilmelerini, sosyal medyada paylaşabilmelerini ve internet erişimlerinin olduğu herhangi bir yerden bu dosyalara erişebilmelerini sağlayan SüperDepo’da, Fiber İnternet abonelerinin paketleri ne olursa olsun depolama sırasında hızları 100 Mbps’ye yükseliyor. SüperDepo kullanım sırasındaki internet trafiği fiber internet kotalarından düşmüyor. En üst güvenlik seviyesinde ve şifreli bir ortamda, Turkcell Superonline veri merkezinde saklanan dosyalara, internet erişiminin olduğu herhangi bir yerde, bilgisayar, akıllı telefon ve tabletler ile erişilebiliyor. SüperDepo aboneleri isterlerse alt kullanıcılar oluşturarak, kendilerine ait bu depolama alanını 2 yakını ile daha paylaşabiliyor ve bu kişiler için depolama kapasitesini paylaştırabiliyor. SüperDepo kullanan bir Fiber İnternet abonesi, örneğin 2 MB büyüklüğünde 50 fotoğrafı ya da 100 MB büyüklüğünde bir videoyu, sadece 10 saniyede depolama alanına yükleyebiliyor.

SüperDepo, yedekleme uygulaması ile her türlü dosya, fotoğraf ve videoları otomatik olarak yedekleyerek bilgi ve veri kaybını da engelliyor. Seçilen dosyaları belirlenen zaman aralığına göre yedekleyerek, bilgisayar bozulması, harici disklerdeki veri kayıpları gibi birçok riski ortadan kaldıran SüperDepo, kullanıcılarının verilerini her zaman güvende tutuyor. 

Kullanıcılar,www.superdepo.net web sitesinden kendi şifresiyle giriş yaptıktan sonra yedekleme bölümünden Windows ya da MAC için SüperDepo Yedekleme uygulamasını indirebiliyor.

 

 
YORUMLAR
İnterpromedya Haber Merkezi 30 OCAK 2013 / 10:46 0 0
Değerli okurumuz,

Bu yorumunuz üzerine ilgili kurumdan bilgi talebinde bulunduk. Hatayı kabul eden şirket temsilcileri ilgili cümlede 10 saniye yerine 1 saniye yazıldığını bize aktardı.

Hızlı bildiriminiz ve bu hatayı telafi etmemizdeki desteğiniz için teşekkür ediyor, iyi çalışmalar diliyoruz.

Fatih Sarı
Cagdas E. 29 OCAK 2013 / 16:25 0 0
"100 MB büyüklüğünde bir videoyu, sadece 1 saniyede depolama alanına yükleyebiliyor"
cümlesinde maddi hata var. Hız 100Mbps olduğunda bit/byte ayrımından dolayı ancak 8 saniyede transfer edilebilir 100MB (ki bu da teorik olarak, yoksa daha uzun sürer).

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics