Bilişim Dünyası 25 EYLÜL 2011 / 16:29

16 ülkeden katılım var, 67 ülkeden ziyaretçi bekleniyor

CeBIT Bilişim Eurasia ve CeBIT Sinerji Zirvesi bu yıl 6-9 Ekim 2011 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek.
6-9 Ekim 2011 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan ve TÜRKSAT’ın ana sponsoru olduğu CeBIT Bilişim Eurasia ve CeBIT Sinerji Zirvesi öncesinde düzenlenen basın toplantısı Swissotel The Bosphorus’da yapıldı. Toplantıda; CeBIT Bilişim Eurasia Genel Müdürü Alexander Kühnel, CeBIT Bilişim Eurasia Fuar Direktörü Murat Özer, Azerbaycan Teknoloji Bakanlığı Uluslararası Daire Başkanı Hafız Haciyev, TOSYÖV Genel Başkanı Yalçın Sönmez, AKOS Başkanı Şekip Karakaya, MOBİSAD Genel Sekreteri Abdullah Raşit Gülhan, TBD İstanbul Şube Başkanı Levent Karadağ ve CeBIT Sinerji Zirvesi iş ortağı Semor Genel Müdürü Nezih Kuleyin hazır bulundu.
Toplantı, CeBIT Bilişim Eurasia Genel Müdürü Alexander Kühnel’in sunumuyla başladı. Kühnel, konuşmasında; Türkiye’de giderek büyüyen BT sektörüne yönelik rakamlar verdi. CeBIT Bilişim Eurasia Fuar Direktörü Murat Özer ise; bu yıl fuarın farklı bir ivmeyle daha da büyüdüğünü belirterek, CeBIT Bilişim Eurasia 2011 Fuarı katılımcı ve ziyaretçi hedeflerini açıkladı. Özer; 16 ülkeden katılım olduğunu ve 67 ülkeden ziyaretçi beklendiğini söyledi. Özer, “4 Bölüm Konsepti” ile bu yıl fuarın, tüm sektörler için yenilikçi çözümler sergileyeceğini söyledi.
Özer, “4 Bölüm Konsepti”nin açılımını, CeBIT Pro; İş Dünyasına Yönelik Bilişim Çözümleri, CeBIT Gov, Kamu Sektörüne Yönelik Bilişim Çözümleri, CeBIT Life Son Kullanıcılar için Bilişim Teknolojileri ve CeBIT Lab, ziyaretçiler için İnovatif Bilişim Teknolojileri ve Ar-Ge olarak belirtti.
Özer, bölgede lider konumuna gelen Türkiye’nin birçok sektörde olduğu gibi içinde bulunduğu coğrafyada bilişim ve teknoloji merkezi olarak kabul görülmeye başladığını da vurguladı. Bu dönemde imzalanmış olan anlaşmalar ile gerek vize kolaylıkları ve gerekse gümrük kolaylıklarının uygulamaya konulmuş olmasının Türkiye’nin tercih edilen bir ülke konumuna taşıdığını belirten Özer, bu bağlamda bu yıl başlatılan partner ülke uygulamasında Azerbaycan’ın 20’yi aşkın şirketle CeBIT Bilişim Eurasia’ya katılım gerçekleştirdiğini sözlerine ekledi.
Fuar kapsamında düzenlenecek “Sinerji Zirvesi”ni organize eden Semor Genel Müdürü Nezih Kuleyin ise “Sinerji Zirvesi ile İstanbul’da ICT sektöründeki en etkin platformu yaratmayı amaçlıyoruz” dedi. Zirve programı içinde,  İnternet Üst Kurulu’nun şu an gündemindeki en önemli maddelerinden biri olan “Sağlıklı ve Güvenli İnternet”, ayrıca, MOBİSAD’la “Mobil Bilişimde Kadın Girişimcilik” ve “Elektronik Manyetik Kirlilik” konuları yer alacak. Fuarda Türkiye Bilişim Derneği, “Sosyal Ağlar” konusunu gündeme getirirken, KOBİ’lerin en büyük kitlesel örgütü olan TOSYÖV, “KOBİ’lerin Bilişime Olan İhtiyacı” konusunda bir etkinlik düzenleyecek.
Diğer yandan toplantıya bir sunumla katılan AKOS Başkanı Şekip Karakaya, fuarda 2 bin metrekarelik stantla yer alacak olan AKOS Projesi ile Türkiye genelinde 500’ü aşkın belediyeyi ağırlayacaklarını belirtti.
ETİKETLER : Sayı:839

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics