Bilişim Dünyası 31 EKİM 2010 / 18:00

19. Kalite Kongresi Lütfi Kırdar’da gerçekleşecek

19. Kalite Kongresi, “Yenileşim Yönetimi” başlığıyla 8-10 Kasım tarihleri arasında Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda yapılacak.
Türkiye Kalite Derneği (KalDer), referans yönetim ve değerlendirme modeli olarak her kesimden kuruluşa önerdiği EFQM Mükemmellik Modeli’nin yenileşim ve yaratıcılığı temel bir mükemmellik kavramı olarak ele almasından yola çıkarak bu yıl düzenlenecek olan 19. Kalite Kongresi’nin ana temasını “Yenileşim Yönetimi” olarak belirledi. Bu oturumlar arasında, 9 Kasım tarihinde saat 16:30’da gerçekeştirilecek “Yenileşim Yönetimi, Bilişim ve İnternetin Rolü” başlıklı bir oturum da yer alıyor. ‘İnternette yaratıcılığın/yenileşimin paylaşımcı/kollektif yapılanması’, ‘Semantik web anlayan makineler’, ‘İnternette suni zeka uygulamaları: düşünen ve fikir geliştiren makineler’, ‘İnternette sosyal iletişim, İnternetin düşünme sistemlerimize etkileri’ ve ‘İnternette gözetim, denetim ve yasaklama uygulamaları’ konu başlıklarının ele alınacağı oturumda konuşmacılar arasında Galatasaray Üniversitesi Öğretim Üyesi Vedat Çakmak, İstanbul Digital Kültür ve Sanat Vakfı Başkanı Zafer Kurdakul, Microsoft Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Çağan ve Boğaziçi Üniversitesi’nden Pavel Slavov bulunuyor.
ETİKETLER : Sayı:794

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN