Bilişim Dünyası 14 ŞUBAT 2011 / 19:42

2010’u yüzde 60 büyüme ile kapattı

Çağrı merkezi sektörüne danışmanlık ve teknolojik  altyapı gibi birçok alanda hizmet sunan Procat, 2010 yılını yüzde 60 büyümeyle kapattığını açıkladı. Katma değerli hizmetlere olan taleplerin artmasını 2010’un önemli gelişmelerinden biri olarak gören Procat CEO’su Tarkan Ersubaşı, “Verimlilik kazandıran çözümler çağrı merkezlerinin karlılıklarının artmasına yardımcı oluyor.
Büyük hacme sahip kurumlar ses ile kimlik doğrulama, konuşma tanıma gibi yeni özellikleri kullanarak karlılıklarını artırıyorlar” dedi. Ersubaşı sözlerini şöyle sürdürdü: “Türkiye’de 15 yıllık geçmişi bulunan çağrı merkezi sektörü, bugün 1.2 milyar liralık bir pazar değerine sahip. Ülkemizde 2 bin kişiye bir çağrı merkezi çalışanı düşüyor. ABD ve Avrupa’da ise bu rakam 150 kişiye 1 çağrı merkezi çalışanına kadar düşebiliyor. Sektörün büyüme hacmine sahip yapısı yabancı yatırımcıların da ilgisini arttırıyor.”
Büyük bir hızla gelişen çağrı merkezlerinin Anadolu’daki yatırımları perçinlemesine ve istihdam sorununa kayda değer bir çözüm sunulmasına dikkat çeken Ersubaşı, 2011’de
Call Center Hotel kapsamında İstanbul dışında yeni bir lokasyonda hizmet vermeye başlayacaklarını açıkladı
Procat, pazarda kendini servis şirketi olarak konumlandırıyor. Ersubaşı, danışmanlık yaptıkları şirketlerde ürün satışı yerine iş süreçlerinde katma değer ve verimlik sağlayan projelere odaklanarak fark yaratmaya çalıştıklarını anlattı.
ETİKETLER : Sayı:808
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN