Bilişim Dünyası 14 ŞUBAT 2011 / 19:42

2010’u yüzde 60 büyüme ile kapattı

Çağrı merkezi sektörüne danışmanlık ve teknolojik  altyapı gibi birçok alanda hizmet sunan Procat, 2010 yılını yüzde 60 büyümeyle kapattığını açıkladı. Katma değerli hizmetlere olan taleplerin artmasını 2010’un önemli gelişmelerinden biri olarak gören Procat CEO’su Tarkan Ersubaşı, “Verimlilik kazandıran çözümler çağrı merkezlerinin karlılıklarının artmasına yardımcı oluyor.
Büyük hacme sahip kurumlar ses ile kimlik doğrulama, konuşma tanıma gibi yeni özellikleri kullanarak karlılıklarını artırıyorlar” dedi. Ersubaşı sözlerini şöyle sürdürdü: “Türkiye’de 15 yıllık geçmişi bulunan çağrı merkezi sektörü, bugün 1.2 milyar liralık bir pazar değerine sahip. Ülkemizde 2 bin kişiye bir çağrı merkezi çalışanı düşüyor. ABD ve Avrupa’da ise bu rakam 150 kişiye 1 çağrı merkezi çalışanına kadar düşebiliyor. Sektörün büyüme hacmine sahip yapısı yabancı yatırımcıların da ilgisini arttırıyor.”
Büyük bir hızla gelişen çağrı merkezlerinin Anadolu’daki yatırımları perçinlemesine ve istihdam sorununa kayda değer bir çözüm sunulmasına dikkat çeken Ersubaşı, 2011’de
Call Center Hotel kapsamında İstanbul dışında yeni bir lokasyonda hizmet vermeye başlayacaklarını açıkladı
Procat, pazarda kendini servis şirketi olarak konumlandırıyor. Ersubaşı, danışmanlık yaptıkları şirketlerde ürün satışı yerine iş süreçlerinde katma değer ve verimlik sağlayan projelere odaklanarak fark yaratmaya çalıştıklarını anlattı.
ETİKETLER : Sayı:808

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics