Bilişim Dünyası 03 OCAK 2010 / 23:00

2010 hedefleri dengeli

2009'u başarıyla geçiren BBS'ye göre 2010 yılı dengeli geçmeye aday.

2009 yılı herkes gibi BBS için de zor bir yıl olarak geçti. Geçen yılın sonunda 2009 yılını planlamaya çalışırken belirledikleri en önemli hedefin mevcut yapıyı korumak olduğunu belirten Bilgi Birikim Sistemleri (BBS) Genel Müdürü Bekir Alp Sayın, “Hizmet verdiğimiz müşterilerle çalışmayı devam ettirebilmek, insan kaynağı yapımızı eksilmeden muhafaza edebilmek en önemli hedefimizdi. Açıkçası büyüme hedefinden önce bunları hedef olarak belirlemiştik. Yılın sonuna geldiğimizde bu hedefimizi tutturduğumuzu görüyoruz. Yapımızı ve müşteri setimizi elimizde tutmayı başardık. Hatta gelir olarak da bir miktar büyüme sağlayabildik. Ama gelirdeki büyümemiz, 2009 yılında hedeflediğimiz büyük müşteriye satış yapabilme amacımız gereği ve nispeten karlılığı düşük işler nedeniyle oldu” dedi.

İyi bir 2010 çok net değil
2010 yılı için çok net planlar yapmanın mümkün olduğunu düşünmediğini ifade eden Sayın, “Çünkü 2010 yılında ekonominin ve siyasetin ne yönde ilerleyeceğini tam olarak görebilen kimse yok. Büyük bir belirsizlik var önümüzde. Gene zor bir yıl olacak diye düşünüyorum. Elbette bir planımız ve hedef bütünlüğümüz olacak. Ama 2010 yılı daha çok belirsizliklerle mücadele edeceğimiz, o günü sabah kalktığımızda görebileceğimiz, bu haftayı haftanın ilk günü düşünebileceğimiz ve o ayı ayın ilk günü planlayabileceğimiz bir yıl olacak gibi. Buna rağmen BBS olarak 2010 yılında da bir miktar büyümek istiyoruz. Temel olarak en iyi yaptığımız iş konularına yoğunlaşacağız. Yeni iş konusuna yatırım düşünmüyoruz. Hizmet gelirlerimizi, bakım anlaşmalı müşteri sayımızı artırmak öncelikli hedefimiz olacak” dedi.

2010 hedefleriÖncelikli alan teknik hizmetler olacak

Kriz döneminde bilgi teknolojisi kullanımının verimlilik sağladığının ve maliyetleri aşağıya çektiğinin artık büyük küçük bütün işletmeler tarafından görüldüğüne dikkat çeken Bekir Alp Sayın, bu konu hakkında şunları söyledi:
“Özellikle KOBİ’lerin kaliteli, zamanında ve belli bir düzende hizmet alabildiklerini pek söyleyemeyiz. İşte biz bu boşluğu doldurmaya uygun hizmet paketleri oluşturuyoruz. Aynı bir terzi gibi, o kurumun ihtiyaçlarına uygun bakım anlaşmasını dikiyor ve giydiriyoruz. Böylece KOBİ’lerimize kaliteli ve zamanında hizmet veriyoruz. Bu alanda büyümek arzusundayız. İkinci önceliğimiz iş akışı uygulamaları alanı olacak. Burada geliştirdiğimiz uygulamaları web ortamında da çalışan, müşterilerimizin mobilitesini artıran uygulamalar düzeyine çıkartıyoruz. Bilgi güvenliği alanında BT sektörünün büyüyeceğini düşünüyoruz. BBS olarak biz de bu büyüme eğiliminde yerimizi alacağız. Başta finans sektörü olmak üzere birçok sektör, kamu kurumları COBIT, ITIL ve hatta ISO27001 çalışmalarına hız vermiş durumdalar.”
ETİKETLER : Sayı:752
YORUMLAR
Osman Göllü 06 OCAK 2010 / 14:13 0 0
Umarım 2010 hedeflerinizi tutturursunuz, bence 2009'dan daha çetin bir yıl olacak.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics