Bilişim Dünyası 08 OCAK 2012 / 14:09

2011’i büyüme ile kapatan Cardtek Grup, 2012’de uluslararası pazarda daha da güçlenecek

SmartSoft, CordisNetwork, CredoWork, Phaymobile, Cardtek USA şirketleri ve 40’a yakın uluslararası kanal satış ağını bünyesinde barındıran Cardtek Grup; 2011 yılını Türkiye’de ve dünyada yaklaşık yüzde 75’lik ciro artışı, yüzde 45’lik istihdam artışıyla kapattı. Son beş yılda yüzde 753 ciro artışı elde eden Cardtek, Deloitte Teknoloji Fast50 Türkiye 2011 Programı’nda iki kez üst üste en hızlı büyüyen 50 teknoloji şirketi arasında yer almıştı. 2011 yılını değerlendiren ve 2012 hedefleri aktaran Cardtek Grup Genel Müdürü Murat Göksenin Güzel, şöyle konuştu: “Cardtek Grup, büyümeye 2012’de daha da hız verecek. Cardtek USA markasıyla Kuzey Amerika bölgesinde ödeme sistemleri alanında satış, eğitim ve teknik destek hizmeti verecek ekiplerin yapılanması New York’ta tamamlandı. Türk Cumhuriyetleri’nde de yapılanmamızı tamamlayarak müşterilerimize hizmet vermeye başladık. Kanada ofisimizde ise yürüttüğümüz projeler devam ediyor. Özellikle ABD’nin NFC konusuna gösterdiği ilgi doğrultusunda SmartSoft’un en güncel teknolojilerini geliştirdiği Mobil NFC ödeme çözümleri altyapısını sağlayan SMSP (SmartSoft Mobile Solution Platform) ürünümüzün bu pazara uygunluğu bizleri sevindiriyor. Yurtiçi pazarda bankacılık sektöründe büyük rağbet gören Ocean’ın yurtdışı pazardaki yapılanması da devam ediyor. Bu gelişmeler çerçevesinde grup olarak Ar-Ge faaliyetlerimizi artırarak İTÜ Teknokent, Boğaziçi KOSGEB, İzmir Teknopark ve Kocaeli Teknopark ofislerimizde özellikle mobil ödemeler konusu üzerine çalışmalara  ağırlık verdik. 2012 yılı içerisinde Türkiye’de NFC uygulamalarında elde ettiğimiz başarıları yurtdışındaki uygulamalara da taşımak istiyoruz” dedi.

Bankacılık sektörü 2012’de NFC yapılanmasını tamamlayacak
Bankacılık sektörünün 2012’de NFC konusundaki yapılanmasını tamamlayarak  vatandaşın cebindeki yerini alacağını söyleyen Güzel, “Cep telefonları artık yalnızca iletişim aracı olmanın dışına çıkarak temassız ödeme yapabilen kredi ve banka kartlarını cepte barındıran sistemler olacak. 2012’de mobil uyumlu ürünler piyasada daha hızlı  yerini alacak. Cardtek grup şirketleri bu projelerde operatör ve banka arasındaki yapıyı geliştiren sistemlerle ön planda olacak. Sadakat kartlar konusunda tüm sektörde güzel gelişmeler de görülecek” şeklinde konuştu.

Çalışan sayısında yüzde 45 artış
İnsan kaynaklarındaki büyümeyi 2012’de de artırmayı planladıklarını da söyleyen Güzel, “En büyük hedef küresel pazarda daha tanınır bir marka olmak. Cardtek Grup, genç yeteneklerle sektöre fark katmayı planlıyor. Sektöre kalifiye eleman yetiştirmek amacıyla Cardtek Akademi’yi hayata geçirmeyi planlıyoruz. Bu yapıyı hızla yurtdışına da taşımayı hedefliyoruz” dedi.
ETİKETLER : Sayı:853

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics