Bilişim Dünyası 11 ARALIK 2009 / 16:49

2012 hedefi liderlik

Hizmet verdiği alana ciddi yatırımlar yapıp başarılı projelere imza atan MersaSistem’de hedef, 2012 yılında pazardan en az yüzde 25 pay alıp lider olmak. Yıldız Bilişim Grubu şirketlerinin faaliyet gösterdiği her alanda lider olma vizyonuyla hareket ettiğini belirten MersaSistem Pazarlama Genel Müdürü Alpay Özbay, “Biz de MersaSistem olarak 2012 yılında lider olmayı planlıyor ve çalışmalarımızı bu yönde yürütüyoruz. İK yönetimi konusunda ciddi çalışmalarla destekleyen tek bilişim grubuyuz ve insan kaynağımızı Yıldızlar Karması olarak nitelendiriyoruz” dedi.
MersaSistem’in Empa’dan gelen bir geleneğe sahip olduğunun da altını çizen Özbay, “Bu gelenek sayesinde 2009’da her alanda yer alma hedefimizi tutturmuş bulunuyoruz. Tutan bu hedef 2010 yılında bizim farkımızı ortaya koyacak ve göstereceğimiz büyümeyle birlikte 2012 vizyonu için en önemli adımı atmış olacağız” şeklinde konuştu.

Herkes internete bağlanacak
2010-2012 yılları arasında internete bağlı 10 milyon civarında cihaz olacağını düşündüklerini kaydeden Özbay, “Öte yandan bu süreçte bilgisayar okuryazarlığı da hızla artmış olacak. Biz de bu değişimi en iyi şekilde yöneterek pazardaki hedeflerimiz doğrultusunda hareket etmeye devam edeceğiz” dedi.

Renklerin kardeşliği
HP ile kişisel sistemler ve baskı ve görüntüleme sistemleri tarafındaki işbirliklerinin hızla arttığının da altını çizen Alpay Özbay, konu hakkında şunları söyledi:
“İlköğretim öğrencilerini kapsayan bir yarışma başlatıyoruz. Renklerin kardeşliği kavramıyla başlayacak olan yarışmada katılımcılardan futbolun güzel yüzünü resmetmelerini talep ediyoruz. 14 Aralık’ta yarışmanın tanıtımını yapacağız. Şubat sonuna kadar başvuruları toplayıp 3 Mart’ta da finali yapıp ödüllerimizi dağıtmış olmayı planlıyoruz.”

Asus’la tasarım yarışması
MersaSistem ve Asus birlikte düzenledikleri yarışmayla kullanıcıları yepyeni ve farklı dizüstü bilgisayarlar tasarlamaya davet ediyor. Asus ve MersaSistem işbirliği ile ürün tasarımı ve grafik olmak üzere 2 ayrı kategoride hazırlanan yarışma, sadece üniversite öğrencilerinin katılımına açık olacak ve 31 Aralık 2009 günü son bulacak. Yarışmaya katılan tasarımlar jüri tarafından belirlenecek olan kriterlere uygun olarak değerlendirilecek ve sonuçlar 7 Ocak 2010 günü www.sinirsizhayalgucu.com sitesinden duyurulacak. Yarışmanın galibini ise Asus’un Tayvan’daki tasarım merkezinde iki ay çalışma fırsatı bekliyor.

Kadro güçleniyor
Büyüme hedefleriyle hareket eden MersaSistem, yönetim ekibini Pazarlama Genel Müdürü Mustafa Saka ile güçlendirdi. Son olarak, HP Türkiye’nin Kanal Müdürlüğü görevini yürüten Saka, bilgi teknolojileri sektöründe 20 yıla yakın deneyime sahip. Bugüne kadar Ülke Genel Müdürü Orhan Korkusuz ve Pazarlama Genel Müdürü Alpay Özbay’dan oluşan yönetim ekibini Mustafa Saka ile güçlendiren MersaSistem, sektörde büyümesini sürdürmeyi hedefliyor.
ETİKETLER : Sayı:749

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics