Bilişim Dünyası 02 NİSAN 2012 / 12:20

2012 yılı hedefi; çözümleri daha geniş bir coğrafyaya dağıtmak

Veripark, 10’un üzerinde çözüm ortağı ile ürünlerini daha geniş bir coğrafyaya yaymayı hedefliyor.

On dört yıldır bankalara ve telekom şirketlerine özellikle alternatif kanal uygulamaları, CRM, internet uygulamaları ve mobil uygulamalar alanında hizmet veren VeriPark, yeni dönemde daha fazla ülke ve kurumda Türkiye’de uygulamaya geçirdiği çözümleri yaygınlaştırmayı hedefliyor. Özellikle çevirmiçi finans (internet bankacılığı, mobil bankacılık, telefon bankacılığı, kiosk ve şube uygulamaları), bankacılık ve finans kurumları için özel olarak geliştirilmiş müşteri ilişkileri yönetimi, satış otomasyonu ve alternatif kanallarla bütünleşik kampanya, şikâyet ve talep yönetimi uygulamaları alanında yetkin olduklarını belirten VeriPark Türkiye Genel Müdürü Aslı Derbent Özkan, farklılaştıkları noktaları da bir bankanın ihtiyaç duyduğu bütün dağıtım kanallarını tek bir yazılım üzerinde sunabilmeleri olduğunu belirtti. Gelinen noktada çözümlerinin Ortadoğu ve Avrupa’nın birçok ülkesinde kullanıldığını ifade eden Özkan, bu ülkeler arasında Birleşik Arap Emirlikleri, Katar, Suudi Arabistan, Ürdün, Lübnan, Bahreyn, Hollanda, Almanya, Avusturya ve Rusya’nın da yer aldığını dile getirdi. Bankalarda öne çıkan projeler açısından 2011 yılını da değerlendiren Özkan, “Özellikle bankaların “müşterinin tek başına hizmet alabildiği” kanallarda da bir atılım yılı oldu. Çoğu banka internet bankacılığı altyapısını yenilerken birçoğu da altyapı yenileme projesini başlattı. Bankacılık Aktivite Yönetimi ve Satış Otomasyonu projeleri de gündemdeydi” diye konuştu.

Gündemde otomasyon ve satış aktivite yönetim projeleri var
VeriPark olarak gündemlerinde yer alan projelerine de değinen Özkan, yoğunluğun daha çok bankacılıkta satış otomasyonu ve satış aktivite yönetiminde olduğunu belirterek şöyle konuştu: “Satış aktivitelerini otomasyona alabilmek, bu aktiviteleri genel müdürlükten izlenebilir kılmak ve dolayısıyla da yönetmek, yürütülen prim sistemlerini buna uygun olarak tasarlamak üzerine projeler gündemimizde.” 2012 yılında özellikle finans ve telekom sektörünün düşen karlılıklarını yönetebilmek için çağrı merkezi birimlerindeki operasyonel işlemlerin verimliliğini artıracak çalışmaları odak noktası haline getireceğini de dikkat çeken Özkan, şöyle devam etti: “Bu iki sektörün çağrı merkezleri bazında acil bir şekilde çözüm aradıkları konulara kısaca değinirsek; müşteriye hizmet vermek için çağrı merkezinde kullanmak zorunda oldukları uygulamaların çokluğu ve birbirleri ile bütünleşik olmaması; servis sürelerinin uzunluğu; uygulamalar arasındaki bütünleştirme sorunu ve sadece tek bir ekran ile müşteri görünümünü sağlayamamalarından dolayı doğan müşteri memnuniyeti sorunları olarak sıralayabiliriz. Bu yıl finans ve telekom kurumları tek bir ekran veya tek uygulama üzerinden müşterinin tüm bilgilerine erişerek servis sürelerini minimuma indirecek ve müşteriyi en iyi şekilde tanımalarını sağlayacak uygulamalara yönelecekler.Tüm kanallardan müşteriye aynı deneyimi yaşatacak ve kanalları satış mecrası olarak kullanılabilecekleri altyapıları projelendirecekler. Her projenin de bir sosyal medya bacağı olacak.”

“2012, bizim için bu çözüm ortaklığı sisteminin çıktılarını gözlemleme yılı olacak”


VeriPark olarak bu yıl ki hedeflerine de değinen Özkan, yeni dönemde daha fazla ülke ve kurumda Türkiye’de uygulamaya geçirdiğimiz çözümleri yaygınlaştırmak istediklerinin altını çizdi. Çözümlerinin kullanıldığı Birleşik Arap Emirlikleri, Katar, Suudi Arabistan, Ürdün, Lübnan, Bahreyn, Hollanda, Almanya, Avusturya ve Rusya gibi ülkelerin sayısını yeni oluşturdukları çözüm ortaklığı sistemi ile önümüzdeki dönemde artmasını beklediklerini ifade eden Özkan, “Bu program ile artık, VeriPark’ın geliştirdiği ürünleri diğer ülkelerden yazılım şirketleri de kurabilecekler. Şu anda Belçika, İsviçre, Avusturya, Ukrayna, Bulgaristan, İzlanda, Macaristan, Portekiz, Rusya, Polonya, Katar gibi ülkelerde 10’un üzerinde çözüm ortağı ile ürünlerimizin daha da geniş bir coğrafyaya hitap edebilirliği konusunda çalışıyoruz. 2012, bu çözüm ortaklığı sisteminin çıktılarını gözlemleme yılı olacak” diye konuştu.
ETİKETLER : Sayı:865

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics