Bilişim Dünyası 13 HAZİRAN 2013 / 14:30

21Net trenler için geniş bant teknolojilerini duyurdu

Trenlere geniş bant internet, multimedya ve bağlantı çözümleri sunan 21Net, son hizmeti Telematics 2.0 ile “hızlı trenlerde çift rakamlı mbit/sn geniş bant internet” sağlayacak

Dahili multimedya demiryolu sistemleri uzmanı 21NET, bugün Londra BWCS Tren İletişim Konferansı'nda yeni Telematics 2.0 çözümünü tanıttı. Telematics 2.0 internet ve multimedya çözümleri, demiryolu sektörü standartları ve veri merkezi altyapısıyla uyumlu onboard ekipmanlar, operasyon ve bakım hizmetlerini bir bütün olarak sunuyor. 21Net yönetim kurulu başkanı ve CEO'su Henry Hyde-Thomson “Günümüzde demiryolu şirketleri, yolcularının seyahatini daha keyifli ve üretken kılmanın yollarını aramaktadır. Yeni Telematics 2.0  trende gittikçe artan geniş bant talebini karşılamak için saniyedeki megabit değerini tek rakamlardan çift rakamlara çıkararak, standardı bir kere daha yükseltiyor ”dedi. 21Net’in trenler için olan Telematics 2.0 çözümü, uçaklarda uçuş esnasında verilen eğlence teknolojisini, yolcu interneti ve makinist bağlantısı için kullanılan hızlı geniş bant ile birleştiriyor.

Telematics 2.0 mimarisi, çift haneli kesintisiz geniş bant hizmeti sağlamak için, uydu, hücresel ve hat boyu teknolojileri bir araya getiriyor.