Bilişim Dünyası 09 OCAK 2016 / 16:45

3D, inşaat sektörü için fırsat demek

Başta savunma ve sanayi olmak üzere pek çok sektörde öncelikle parça üretmek için kullanılan 3D yazıcılar, her alanda üretim maliyetlerini önemli ölçüde düşürüyor. 3D yazıcılar, inşaat sektöründe önemli avantajları beraberinde getiriyor. Özellikle maket yapımlarında kullanımı öne çıkan 3D yazıcılar ile 10 katlı binaların 10 saatte basılması mümkün.

Yerli 3D yazıcı üreticisi EMESYS’in Genel Müdür Hakan Ertan; ABD, Çin, Avustralya gibi ülkelerden sonra Türkiye'nin de yakın zamanda inşaat sektöründe 3D yazıcılarla fark yaratacağını kaydetti. Yurtdışında 3D yazıcı ile bina yapıldığı bilgisini veren Ertan’ın da dikkat çektiği gibi, Türkiye henüz bu aşamada değil. Ama 3D yazıcıların inşaat sektörüne hem zaman hem nakit avantajı sağladığı gerçeğinden yola çıkan Ertan’a göre, gelecekte inşaat maketleri yapma hızında inşaatlar yapmak da imkansız görünmüyor.  
ETİKETLER : 3d yazıcı 3d printer 1054
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN