Bilişim Dünyası 30 OCAK 2016 / 17:53

4 milyon cep telefonu güvence altına alınacak

Cepkask Genel Müdürü Tayfun Gülgeç; 2015 yılında iki milyonun üzerindeki cep telefonunu kullanıcı hatalarına ve çalınma risklerine karşı güvence altına aldıklarını, yeni yılda da hedeflerinin 4 milyon güvence hizmet paketi sunmak olduğunu belirtti.

2016 yılında tüm sektörlerde hareketlenme beklentisini dile getiren Tayfun Gülgeç’in de dikkat çektiği gibi, hem sosyal, hem iş hayatının vazgeçilmez parçası haline gelen akıllı telefonların ve diğer elektronik cihazların her geçen gün bir üst modeli üretiliyor. Bu teknolojilere sahip olabilmek için uzun taksitlerle binlerce lira ödeniyor. Ama bir kullanıcı hatası ile bu telefonlar hurdaya dönebiliyor. Markaların müşterilere sunduğu yasal garanti kapsamının, cihazlardan kaynaklanan üretici hatalarına yönelik olduğunu söyleyen Tayfun Gülgeç, şu bilgileri verdi:

“Düşme, çarpma, kırılma, sıvı teması gibi kullanıcı hatalarından kaynaklanan problemleri yaptırmaya kalktığınızda 650 - TL’den başlayıp 1.200 TL’lere kadar bütçeler ödeniyor. Cepkask olarak 150 – 250 TL gibi hesaplı bir fiyata sunduğumuz güvence hizmet paketiyle elektronik cihazlarınızı olası kullanıcı hatalarına karşı güvence altına alıyoruz.  Burada özellikle altını çizmek istediğim nokta; kullanıcıların öngörü sahibi olması gerektiğidir. Binlerce para ödedikleri cep telefonlarını her türlü riske karşı ekonomik fiyata güvence altına alma imkânları varken, daha sonradan olası bir kullanıcı hatası karşısında telefonlarından olma ya da telefon bedeline yakın onarım ücreti ödemek durumda kalmasınlar. Müşterilerimize sadece elektronik cihaz sigortası hizmeti sunmuyoruz. Bunun yanında hizmet paketimizde birçok hizmeti de sunuyoruz. Bu hizmetlerimiz; çarpma, düşme, kırılma, sıvı teması, kavrulma, yüksek voltaj gibi kısmi onarım gerektiren arızaların giderilmesinin yanında, danışmanlık, teknik destek, hukuki danışmanlık, lojistik, çağrı merkezi ve orijinal teknik servis gibi hizmetleri de içeriyor.”
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics