Bilişim Dünyası 16 HAZİRAN 2014 / 16:09

450 milyon dolarlık satın alma

Seagate, SSD alanındaki etkinliğini arttırmak adına yeni bir satın alma gerçekleştiriyor. Avago bünyesinde yer alan LSI’ın Hızlandırılmış Çözümler Bölümünü ve Flash Bileşenleri Bölümünü 450 milyon dolar karşılığında alan Seagate, tüm depolama çözümlerinde lider olabilme stratejisini güçlendiriyor.
Seagate CEO’su Steve Luczo satın almayla ilgili olarak, “Müşterilerimize veri depolama alanında farklı çözümler sunmak tek hedefimiz. Bu satın alma ile flash depolama alanında sunacağımız imkanlar belirgin olarak değişiklik gösterecek. LSI’nın Hızlandırılmış Çözümler Bölümü sektördeki en geniş PCIe flash ürünlere sahip. Flash Bileşenleri Bölümü ise sınıfının en iyisi. Bu satın alma Seagate’in flash depolamadaki derinliğini doğrudan yükseltecek ve Seagate’in yol haritasında hızlanmasına kılavuzluk edecek.” dedi.
Son yıllarda, Samsung’un hard disk bölümünü ve farklı tasarımlarıyla dikkat çeken disk üreticisi LaCie’yi satın alan Seagate’in ekonomik hedefleri de üst seviyelere ulaştı. Bünyesinde yer alan kurumsal SSD ürün gamı ve bu satın almanın kombinasyonu sayesinde firma 2015 yılında en az 150 milyon $’lık gelir oluşturmayı hedefliyor.
Satın alma işleminin gerekli yasal onayların ardından 2014'ün 3. çeyreğinde tamamlanması bekleniyor.

 
ETİKETLER : Eee PC Seashell Seagate

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics