Bilişim Dünyası 28 MART 2011 / 23:25

4G’ye geçiş dönemi çok önemli

Yeni nesil 3N ve oluşacak yeni temeller çerçevesinde 4G’ye geçiş döneminin bu yıl içinde çok önemli yatırımların başlangıcı olacağı öngörülüyor.
TTAF Elektronik, 2006 yılında fiber optik ara bağlantı kabloları ve aksesuarları üretimine başlamış. Şirket, kısa süre içerisinde yolu hızlı bir şekilde katetmiş. Türkiye’deki fiber optik komponent, aksesuar  ve yapısal kablolama alanındaki rekabette konumları ve hedefleri hakkında bilgi veren TTAF Fiber Optik Bölümü Proje Satış Müdürü Perihan Gürbüz, TTAF Elektronik olarak yüksek üretim kapasiteli, modern test ve ölçüm cihazlarıyla müşterilerine hizmet verdiklerini söyledi. Bunun göstergesi olarak son iki yılda kazandıkları Türk Telekom ve Vodafone tabanlı ihaleleri gösteren Gürbüz, şunları söyledi: “Beş lokomotif bölümümüzden birisi olan Fiber Optik bölümümüz uzman mühendis kadrosu, Ar-Ge grubu ve tecrübeli satış ekibiyle 2011 yılında da hizmetlerine devam edecek. Fiber Optik teknolojilerindeki son gelişmeleri tüm dünyadaki ilgili kongrelere ve fuarlara pekiştiriyoruz. Tecrübelerimiz Ar-Ge çalışmalarıyla bütünleştirerek Türkiye yerel altyapı telekom sektörüne hizmet sunmak Fiber Optik konusundaki politikamız. TTAF Elektronik, Türk Telekom ve üç GSM operatörünün hızla ilerleyen altyapı projelerinde yapısal kablolama, fiber optik ara bağlantı kabloları, fiber optik aksesuarları ve odf tedarikçisidir. Ayrıca bu kurumlara alt yüklenicilik yapan ZTE,Huawei, Ericsson gibi dev telekom şirketlerine de hizmet ve projelere özel ürünler sunmaktadır. 2010 yılında başlayan 2G den 3N’e geçiş döneminde aktif komponent ve fiber optik kablolamada yine hızla devam eden GPON- FTTH-FTTX projelerinde Türkiye’nin doğusundan batısına hizmet ve ürün sağlıyoruz. Yeni nesil 3N ve oluşacak yeni temeller çerçevesinde 4G’ye geçiş dönemi 2011 için çok önemli yatırımların başlangıcı olacak. Bu projelerde ihtiyaç duyulabilecek olan uçtan uca tüm kablolama ve projelere özel aksesuar üretiminde, her alanda yeni yatırımlara yelken açıyoruz.”
Gürbüz, bu yıl ortaya çıkacak projelerde ihtiyaç duyulabilecek her farklı fiber optik malzemede, ihtiyaçlara en uygun şekilde cevap verebilecek ürünleri sunmayı devam ettirmenin en büyük hedefleri olduğunu sözlerine ekledi.
ETİKETLER : Sayı:814

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics