Bilişim Dünyası 05 OCAK 2015 / 09:09

4S’ten etkinlik atağı

4S, 2014’ün son günlerini işbirliği yaptığı firmalarla birlikte birtakım etkinlikler düzenleyerek geçirdi.

4S Bilgi Teknolojileri, Riverbed ile birlikte ‘Şubeleriniz için Konsolidasyon Teknolojileri’ başlığı altında bir toplantı düzenledi. 10 Aralık tarihinde Ankara’da 4S Bilkent Teknoloji Çözüm Merkezi’nde kamu ve özel sektör müşterileriyle bir araya geldi.  Toplantıda, Riverbed Steelfusion çözümüyle uzaktaki şubeler, ofisler ve fabrikalarda sunuculara bağımlı olmadan nasıl çözümler, masaüstü sanallaştırma teknolojilerinin uzak ofislere nasıl taşınabileceği ve felaketlere karşı hangi önlemleri alarak veri kayıplarının nasıl önlenebileceği canlı demolar eşliğinde anlatıldı. Riverbed Steelfusion ürününün felaket yönetiminin yanı sıra uzaktan yapılabilen bakım ve yedekleme hizmetleriyle performans artışı sağlarken, personel ve operasyon maliyetlerinin nasıl düşürüleceği masaya yatırıldı. 4S Teknoloji Çözümlerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ertan Erdener’in ve Riverbed Ülke Müdürü Serdar Yalçın’ın açılış konuşmasını yaptığı toplantı, Riverbed Teknoloji Danışmanı Öner Çetin’in ‘Şubeler için Konsolidasyon Teknolojileri’ ve 4S Çözüm Mimarisi Grup Yöneticisi Ökkeş Özdemir’in ‘Yerel Alan Ağı Hızında Masaüstü Sanallaştırma’ sunumlarıyla devam etti. Sunumlar tamamlandıktan sonra Teknoloji Çözüm Merkezi’nde ki 4S sistemleri üzerinde ürünlerin canlı demolarını yaptı.

Günümüz BT gereksinimleri önceki yıllara göre değişiklik gösterdi

4S, HP Enterprise ve Veeam Türkiye ile de ‘Kesintisiz Modern Veri Merkezleri Çözümleri’ başlığı altında kamu kurumlarının temsilcilerine yönelik bir toplantı düzenledi. Toplantıda; bütünleşik veri depolama çözümleriyle altyapıların basitleştirilerek maliyetlerin nasıl düşürüleceği, verilerin nasıl saklanacağı, veri kayıplarından nasıl kaçınılacağı ve felaket durumunda nasıl kurtarılacağı katılımcılara anlatıldı ve ürünlerin canlı demoları yapıldı. 4S Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Ziya Telli’nin açılış konuşmasını yaptığı toplantı, HP Kıdemli Satış Danışmanı Ahmet Alan’ın ‘3PAR’ ürün ailesi ve HP Teknoloji Danışmanı Murat Torun’un ‘StoreOnce’ and ‘StoreEver’ ürün ailesi sunumlarıyla devam etti. Veeam Kıdemli Sistem Mühendisi Murat Açıncı piyasaya yeni sürülen ‘Avaliability Suite’ çözümünü anlattıktan sonra, 4S Bilkent Teknoloji Çözüm Merkezi’nde bulunan ‘HP 3PAR’ ve ‘StoreOnce’ sistemleri üzerinde en son Veeam sürümüyle ne tür  faydalar sağlandığı canlı demolarla gösterildi.   Telli, HP ve Veaam çözümleriyle ilgili olarak, “Günümüz BT gereksinimleri önceki yıllara göre değişiklik gösterdi ve geleneksel yedekleme yöntemleri yüksek maliyet, karışıklık ve yetersiz yetenekler gibi temel sorunlar sebebiyle kurumların ihtiyaçlarına cevap veremeyecek duruma geldi. 4S olarak HP ve Veaam’in sunduğu çözümlerin müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılayacağını düşünüyoruz’ dedi.

4S ve SimpliVity iş birliği

Diğer yandan, 4S Bilgi Teknolojileri, SimpliVity ile el sıkıştı. SimpliVity ile stratejik iş ortağı haline gelen 4S, sunucu, depolama ve ağ altyapılarını tek çatı altında buluşturan SimpliVity ürünü ‘OmniCube’un satışını ve kurulum hizmetlerini  üstleniyor olacak. Geleneksel altyapılara göre daha basit ve düşük maliyetli olan ‘OmniCube’, kullanıcılara yönetim ve verilere erişim rahatlığı sağlayarak, kurumların performanslarını arttırmayı hedefliyor. ‘OmniCube’ün çok merkezli olup tek merkezden yönetilebilen yapılarda çalışması ve ‘hyper-converged’ mimarisine sahip bir altyapı çözümü içermesi, ürünü benzerlerinden ayıran en önemli özellik haline getiriyor.  4S Teknoloji Çözümlerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ertan Erdener, SimpliVity iş ortaklığıyla ilgili olarak “Müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda en uygun bilişim çözümlerini sunuyoruz. ‘OmniCube’ ürününün de kurumlara yönetim kolaylığı ve performans artışı sunacağını görüyoruz” şeklinde konuştu. SimpliVity Bölge Müdürü Tarcan Serdaroğlu da, “4S ile birlikte sanallaşmış veri merkezlerinde yaşanan performans, veri yönetimi ve kapasite zorluklarını adresleyerek bilginin korunmasını ve daha iyi şekilde yönetilebilmesini, sermaye masraflarını ve işletme giderlerini arttırmadan sunulan üst seviye çözümlerimizle müşterilerimize maliyet avantajı sağlıyoruz” yorumunu getirdi.

 
ETİKETLER : 1003

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics