Bilişim Dünyası 08 HAZİRAN 2016 / 11:33

5G yolunda önemli adımlar

Turkcell, Huawei işbirliği yaparak 4.5G yazılımında 11.1 sürümü dahi dünyada operatörlerin kullanımına henüz açılmamışken 12.1 sürümünün canlı şebeke denemelerini kendi şebekesinde test etmeye başladı. Turkcell şebekesinde test edilen 4.5G yazılımları 2017 yılından itibaren dünyada kullanılmaya başlanacak. 
Antalya’da gerçekleştirilen proje kapsamında 4.5G’de akıllı ev ve akıllı şehir bileşenlerinden giyilebilir cihazlara, tarımsal çözümlerden akıllı araç ve trafik çözümlerine ve sağlık birimlerinin uzaktan takibine kadar farklı sektörlerdeki işlemleri yapmak daha etkili hale geliyor.  Turkcell Genel Müdür Yardımcısı İlker Kuruöz, “Amacımız 4.5G’nin getirdiği teknolojik yeniliklerden Turkcell’lilerin faydalanmasını sağlamak. Bu aslında 5G’ye giden yol. Mobil şebekeler yeni teknolojilere artık çok daha hızlı adapte olurken, biz de burada güncel sürümleri dünyada ilk defa kullanarak 5G’de global ölçekte öncü rol oynamak istiyoruz” şeklinde belirtti. 
ETİKETLER : Turkcell 5G 4.5G

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN