Bilişim Dünyası 05 EYLÜL 2011 / 01:34

72 bin sanal patron yarıştı

Akbank’ın KOBİ’ler için geliştirdiği, büyüme hedefli oyunu “Kur Yönet”e katılanların sayısı bir buçuk ayda 72 bin kişiyi aştı. Oyuna katılanların yaklaşık 74 bin kez oynadıkları oyuna Facebook’tan davet edilen arkadaş sayısı 577 bin kişiye, ziyaret edilen sayfa sayısı da 1.4 milyona ulaştı. KOBİ’lerin, yarattıkları sanal şirketler ile Akbank ürünlerini kullanarak büyüme modelleri oluşturmasını temel alan oyunda, sanal şirketler büyümek için yeni bölümler kurarken, üretimlerini de artırıyorlar.
Katılımın ücretsiz olduğu oyunda, birinci olan kişi Philips 40 inç 3D LED TV (42LX6500), ikinci olan kişi, Sony 15 inç i5-480M 4 GB 500 GB (EB4Z1E/BQ) ve üçüncü olan yarışmacı ise Apple iPad 16 GB Wi-Fi (MB292TUI/A) kazandılar.
Akbank’ın bu yeni uygulaması ile ilgili olarak bir açıklama yapan Akbank KOBİ Bankacılığından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Kaan Gür, oyunun eğlencenin yanı sıra bilgi verme işlevine de dikkat çekerek, “KOBİ’lerimize finansman desteği sağlamanın yanı sıra bu finansmana ulaşmaları için gerekli olan bilginin sağlanması, danışmanlık ve yönlendirmede de bulunuyoruz” dedi.
Kaan Gür, bu amaçla, gerek aralıksız gerçekleştirdikleri müşteri toplantıları gerekse internet platformu www.kobilersizinicin.com aracılığı ile KOBİ’leri bilgilendirdiklerini vurgulayarak, bir şirketin kurulup, büyütülmesini temel alan oyuna büyük ilgi gösterilmesini beklediklerini vurguladı. Gür, 29 Haziran ile 9 Ağustos arasındaki yaklaşık bir buçuk aylık süre içinde sitede oyun başına geçirilen ortalama sürenin yaklaşık 13 dakika gibi oldukça yüksek olduğuna dikkat çekti. Oyuna gösterilen büyük ilginin, KOBİ’lerdeki büyüme isteğinin yansıması olduğuna işaret eden Kaan Gür, “KOBİ’lerimizin yöneticileri, oyunumuzu oynarken, tüm yaratıcılıklarını sanal ortamda uygulayıp, gerçek iş yaşamlarının sert rekabet ortamı için son derece değerli deneyimler kazanıyorlar” diye ekledi.
ETİKETLER : Sayı:836

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN