Bilişim Dünyası 14 KASIM 2015 / 11:39

ABD’de büyüme zamanı

Akıllı kent ve trafik sistemleri çözümleri sunan ekin Technology, ABD’de ekin Patrol’ü tanıttı. Türk mühendisleri tarafından geliştirilen ekin Patrol’ün hem seyir hem park halindeki araçların plaka ve hız tespitindeki başarı oranı ışığında şirket, ürünün satışı için ABD’de ilk temsilcilik anlaşmasına imza attı. Öte yandan ekin Patrol, ABD Başkanı Obama’nın katıldığı uluslararası IACP Fuarı’na da katıldı. IACP’de, elektrikli otomobil markası Tesla üzerinde akıllı devriyesi ekin Patrol’ü tanıtan şirketin fuarda ilgi gören diğer ürünleri ise plaka tanıma (Micro Plate) ve yüz tanıma (Face Recognation) oldu.
Akıllı trafik ve akıllı şehir sistemleri kurmak amacıyla yaptıkları çalışmanın Türkiye ve dünyada almış olduğu olumlu yorumlardan memnun olduklarını belirten ekin Technology Yönetim Kurulu Başkanı Akif Ekin, “Başarımızı farklı coğrafyalara taşıyarak büyümeye devam edeceğiz” dedi. New York ve Ottawa’da ofisler açtıklarını belirten Ekin, “Teksas’ta, Teksas ve Meksika bölgeleri için de ilk temsilcilik anlaşmasını imzaladık. Bu anlaşma ile bölgede ekin Akıllı Trafik Sistemleri’nin satış ve pazarlama çalışmalarının hız kazanmasını hedefliyoruz” bilgisini verdi.
 
 
ETİKETLER : 1046
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN