Bilişim Dünyası 25 TEMMUZ 2010 / 18:00

Abilgi, Avrupa ve Uzakdoğu ülkelerine açılıyor

Abilgi Bilişim Sistemleri; merkezi veya yaygın servis hizmeti veren şirketlerin, hızını, kalitesini ve verimliliğini artıracak çözümler ile oluşturduğu ‘Abilgi Satış Sonrası Hizmetler ve Teknik Servis Yönetimi’ ile Avrupa ve Uzakdoğu pazarına giriyor. Şirket, Türkiye’de edindiği deneyimini yurtdışı pazarlara taşımayı hedefliyor.
Bazı Avrupa ülkelerindeki şirketlerin, kullandıkları yazılımın yıllar öncesine dayandığını kaydeden Abilgi Bilişim Sistemleri Genel Müdürü Sedat İncekara, birtakım uygulamaların teknoloji ve fonksiyonellikten uzak olduğunu söyledi.
Satış sonrası hizmetler süreci için hazırladıkları Abilgi Satış Sonrası Hizmetler ve Teknik Servis Yönetimi programının, teknolojik olmasının yanında, fonksiyonelliğinin de olduğunu kaydeden Sedat İncekara, programın mevcutlarına oranla ileri düzeyde olduğunu belirtti.
Sedat İncekara, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Ülkemizde, satış sonrası hizmet veren yerli şirketlerde gösterdiğimiz başarı, uluslararası şirketlerin dikkatini çekti. Bizleri referans etmeleri nedeniyle, Avrupalı şirketlerle görüşmeler yapmaya başladık. Yaptığımız görüşmelerde, bazı ülkelerdeki şirketlerin kullandığı yazılımların işlevselliğini yitirdiğini ve teknolojiden uzak olduğunu gördük. Kore, Malezya, Japonya gibi ülkelerde yaptığımız görüşmelerde ciddi ilgi gördük. Bu yıl, Avrupa ve Uzakdoğu ülkelerindeki ihtiyacı görerek, yönümüzü yurtdışı pazarlara çevirdik.”
ETİKETLER : Sayı:781
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN