Bilişim Dünyası 09 ŞUBAT 2015 / 08:02

Abonelerin sadakati daha da artacak

Türkiye dahil 20 ülkede 25’den fazla operatöre hizmet veren Defne Telekomünikasyon, 2012’den bu yana iş ortaklığı yaptığı CIS bölgesinin önde gelen mobil operatörüne sunduğu çözümlere bir yenisini daha ekledi ve 14 milyondan fazla abonesi olan operatörün iletişim ağında Auto CallBack (Otomatik Geri Arama) ürününü Ödemeli Arama Platformu üzerinden hayata geçirdi.

Auto CallBack, mobil operatörün ‘meşgul’, ‘telefon kapalı’, ‘iletişim ağı dışında’ gibi abonelerin ulaşılamaz olduğu durumlarda tamamlanamayan çağrılardan kaybettiği potansiyel geliri müşteri memnuniyetini arttırarak kazanma imkânı veriyor. Ulaşılamayan abonenin tekrar tekrar aranmasına ve meşgule düşmeye gerek kalmadan aranan abone müsait olduğunda sistem çağrıyı otomatik olarak bağlıyor. Servis, ilk olarak hali hazırdaki CollectCall abonelerine sunuldu.

Öte yandan, şirket Auto CallBack ile birlikte ayrıca Ödemeli Arama Platformu üzerinde “Ödemeli Arama (CollectCall), kredisi olmayan aboneye cevapsız çağrı bırakma imkânı tanıyan Poke Call, Aile & Arkadaş Servisi (Friend & Family), Arama Anında Kredi Teklifi (Micro Credit Hot Offer) çözümleri de sunuyor.

Defne Telekomünikasyon Genel Müdürü Oğuz Haliloğlu da “Auto CallBack servisi, abone memnuniyetini artırırken aynı zamanda abonelerin verimliliğinin de artmasına büyük katkı sağlıyor. Böylelikle hem abone sadakatini hem de operatörün gelirini arttırmış oluyor” bilgisini verdi.
ETİKETLER : 1008

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics