Bilişim Dünyası 07 MAYIS 2011 / 02:53

Abu Dabi Ulusal Bankası leasing işlemlerini Sigma Danışmanlık çözümü ile yönetecek

Körfez Bölgesi bankalarından National Bank of Abu Dhabi’nin Leasing şirketi Abu Dhabi National Leasing’in (ADNL) operasyonlarının uçtan uca yönetimi, Türk Teknoloji Şirketi Sigma Danışmanlık tarafından geliştirilen yazılım ile yönetilecek. Yapılan anlaşma çerçevesinde ADNL’nin tüm leasing operasyonları uçtan uca LeaseFlex ile kontrol
altında tutulacak. ADNL leasing sektöründe bir milyar dolarlık bir hacme sahip.
Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Sigma Danışmanlık Genel Müdürü Sırma Sevand Ataç, Sigma Danışmanlık’ın Türkiye’nin finansal hizmetler konusunda lider yazılım şirketlerinden birisi olduğunu belirterek, şirketin 2010’da Türkiye’nin en hızlı büyüyen 50 teknoloji şirketi arasında yer aldığını ve 2011’de, veri ve enformasyon yönetimi alanında, Avrupa’nın en prestijli bilişim ödüllerinden biri olan IT Europa Üstün Başarı Ödülü’ne layık görüldüğünü söyledi. Sigma Danışmanlık’ın gerçekleştireceği projenin Körfez Bölgesi’nde yapılan en kapsamlı leasing yazılım projesi olduğunu vurgulayan Sırma Sevand Ataç şöyle devam etti: “Yazılımımız LeaseFlex, birçok uluslararası rakibini geride bırakarak uzun bir ihale sürecinden sonra seçildi. LeaseFlex’in seçiminde yeni teknolojileri içeren, denetim kriterlerine tam uyumlu web altyapısı, leasing işlemlerini uçtan uca yönetebilen güçlü fonksiyonları, süreç yönetimi ve doküman yönetimi imkanları, risk yönetiminde sunduğu gelişmiş araçlar, Basel II ve CoBIT yazılım standartları ile uyumluluğu büyük önem taşıdı. Yazılımın veri tutarlılık, güvenlik ve bütünleştirme altyapısı Abu Dhabi National Bank bilgi işlem denetçileri tarafından test edildi. Bu başarıdan aldığımız güçle 2011 yılında yazılım ve çözüm ihracatımızı hızla artırmayı hedefliyoruz.”
Abu Dhabi National Leasing Genel Müdürü Abdulla Yousef ise Sigma Danışmanlık tarafından geliştirilmiş olan yazılımının iç denetim gerekleri ve iş fonksiyonları açısından değerlendirildiğini belirterek “Sigma Danışmanlık geliştirdiği yazılım ile uzun ve çok kapsamlı değerlendirmeler sonucunda ihaleyi kazandı. Sigma bize çözüm içeren hazır bir paket sundu. LeaseFlex ile süreçlerimiz hızlanacak, iş zekamız artacak, denetim süreleri kısalacak. Bundan sonra işlerimiz LeaseFlex ile büyüyecek. Sigma ile geliştirdiğimiz işbirliği sürecinden dolayı mutluyuz” dedi.
ETİKETLER : Sayı:820

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics