Bilişim Dünyası 29 MAYIS 2014 / 15:25

Academytech 1.5 milyon dolarlık laboratuvardan eğitim veriyor

Academytech 1.5 milyon dolarlık kiralanabilir bilgi teknolojileri eğitim laboratuvarı yatırımıyla dünyaya hizmet veriyor.

Günümüzde rekabette bir adım öne geçmek isteyen şirketlerin teknoloji yatırımları artıyor. Bu yatırımların karşılığını bulabilmesi için gereken yetişmiş eleman ihtiyacı ve yatırımların boşa gitmemesi için gereken eğitim ve danışmanlıklar AcademyTech uzmanlığı ile mümkün oluyor.
Aynı anda binlerce öğrenciye hizmet verebilen laboratuvarıyla Türkiye’deki gücünü bölgeye taşıyan AcademyTech, Cisco, Citrix ve Vmware ekipmanlarının eğitimlerini kendi bünyesinde verdiği gibi, uzaktan yapılacak eğitimlere de platform sağlıyor. Bunun yanı sıra, ülkemizde teknoloji yatırımı gerçekleştirecek şirketlere de satın alma öncesinde merkezdeki ekipmanları inceleme ve deneme fırsatı sunuyor.
Uzaktan erişim sağlanan eğitimlerinin konu başlıkları :
Yönlendirme (Routing) ve Anahtarlama (Switching)
Ses ve Güvenlik
Video ve Telepresence
Veri Merkezi
Telekom Hizmetleri Sağlayıcısı

60 Ülkeden 10 Binden Fazla Profesyonele Eğitim, 7/24 Laboratuvar Desteği
Bir günde dünya çapındaki yaklaşık 4 bin öğrenciye laboratuvara erişim kapasitesi sunan AcademyTech, son teknoloji cihazlarla donattığı laboratuvarında, iki yıl içerisinde Almanya, Fransa, İtalya ve Rusya gibi yaklaşık 60 ülkeden 10 binden fazla profesyonele eğitim verilmesini sağladı. Bu ülkeler arasında teknoloji kullanımı yoğun olanlar dikkat çekerken Avustralya, Hindistan, Venezuela, Singapur, Meksika ve Suudi Arabistan gibi dünyanın dört bir yanındaki merkezi bulunan şirketler de eğitimleri için AcademyTech’in bilgi teknolojileri eğitim laboratuvarını tercih etti.

Laboratuvar erişimleri sırasında yedi gün yirmi dört saat İngilizce kullanıma açık olan laboratuvarda, Cisco Webex, Go to Meeting, Cisco Telepresence, Skype, telefon ya da e-posta üzerinden anlık olarak destek verilebiliyor.
Bölgenin önemli bir oyuncusu olarak, ülkemizdeki şirketlerin de gelişimine katkıda bulunmak istediklerini ifade eden AcademyTech Kurucusu ve CEO’su Özcan Yıldız, “Dünyada sadece birkaç yerde bulunan laboratuvar, ülkemizde sadece AcademyTech bünyesinde bulunuyor. Dünyanın en önemli şirketlerinin eğitimleri burada gerçekleştirilirken, kurumların ihtiyaç duyduğu desteği de yine burada sağlıyoruz. Türkiye’nin bölgedeki teknoloji merkezi olma yolunda attığı adımları hem eğitimlerimiz hem de danışmanlık hizmetlerimizle desteklemeyi sürdürüyoruz” dedi.

Kiralanabilir BT laboratuvarı hakkında

AcademyTech, Cisco, Citrix ve Vmware

  •  Toplam yatırımı yaklaşık 1.5 milyon dolar

  • Dünya çapındaki yaklaşık 4 bin öğrenciye bir günde laboratuvar erişim fırsatı

  • İstanbul ve Ankara’da toplam 40 m2 fiziksel alan


Cisco  VMware ve Citrix eğitimi verilen laboratuvar yatırım maliyetlerinden kaçınma  ve uzaktan erişim sayesinde ulaşım  tasarrufu sağlıyor. Ekipman satın almasından önce şirketlere inceleme fırsatı sunan laboratuvar,   dünya standartlarında eğitim veriyor ve  yetişmiş eleman ihtiyacının karşılanmasını sağlıyor.

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics