Bilişim Dünyası 18 ARALIK 2011 / 17:09

Acarer: “Türkiye çağrı merkezi sektörü, 10 kat büyüyecek potansiyele sahip”

Çağrı merkezi sektörü temsilcilerini, iş dünyasının seçkin isimleriyle buluşturan “Call Center 2011 Gecesi” Çırağan Sarayı’nda gerçekleşti. Çağrı merkezi sektörünün tanıtımı ve diğer sektörlerle olan iletişiminin güçlendirilmesi amacıyla IMI Conferences tarafından organize edilen gecede, Avaya, Asseco See, Atos, CMC, Çağrı Merkezleri Derneği, NCR, Tempo, Turkcell-Global Bilgi, Teleperformance ve Speak gibi çağrı merkezi sektörünün önde kuruluşları, iş dünyasının tanınmış isimleriyle bir araya geldi. Açılış konuşmasını Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Dr. Tayfun Acarer’in yaptığı gece, Hakkı Devrim’in keyifli sohbetiyle devam etti.

“Büyük potansiyele sahibiz”
Konuşmasında, Türkiye’deki çağrı merkezi hizmetlerinin ve pazar büyüklüğünün dünya ortalamalarının çok altında olduğuna dikkat çeken
BTK Başkanı Acarer; “Dünya genelinde yaklaşık 10 milyon olan çağrı merkezi çalışanı sayısı Türkiye’de henüz 55 bin civarında.
Aynı şekilde dünya genelinde sektörün
toplam büyüklüğü
350 milyar dolar iken, Türkiye’de bu rakamın
1 milyar dolar seviyesinde olduğu görülmektedir.  Dünyada 100–400 kişiye bir müşteri temsilcisi düşerken, Türkiye’de 1850 kişiye bir müşteri temsilcisi düşmektedir. Bu da Türkiye’de sektörün 10 kat büyüyecek potansiyele sahip olduğunu gösteriyor. Bu nedenle, konuya dikkat çeken ve sektörün gelişimini destekleyen tüm girişimleri, kişi ve kuruluşları tebrik ediyorum” dedi. Gecede, 2011 yılında ekonomik büyüklüğü hatırı sayılır oranda artan ve çalışan sayısı 55 bin seviyesine yükselen sektörün gelişim potansiyeline dikkat çekildi.
ETİKETLER : Sayı:850

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics