Bilişim Dünyası 28 KASIM 2013 / 11:38

Accenture’dan yazılım atılımı

Accenture, Evopro Group’un işletmelerini satın alarak, endüstriyel ve gömülü yazılım çözümleri kapasitesini artırıyor.

Accenture, Budapeşte merkezli yazılım geliştirme ve mühendislik hizmetleri sunan EvoproGroup’un endüstriyel ve gömülü endüstriyel yazılım geliştirme işletmelerini satın alma konusunda anlaşmaya varıldığını açıkladı. Accenture, bu satın alma ile süreç iyileştirme ve yazılım geliştirme yoluyla müşterilerinin, ürünlerini piyasaya daha erken ve daha verimli bir şekilde sunmalarıyla, endüstriyel yazılım yatırımlarından daha fazla kazanç elde etmelerine yardımcı olacak.

Hali hazırda; Almanya, Macaristan, Romanya ve Türkiye'de faaliyetlerini sürdüren EvoproGroup, endüstriyel ve medikal ekipman, otomotiv, inşaat, lojistik ve taşımacılık sanayilerinde geniş kapsamlı olarak kullanılan gömülü sistemlerde yazılım hizmetleri sunuyor. Bu satın alma, Accenture'ın üretim sektöründeki şirketlere yönelik endüstriyel yazılım ve otomasyon pazarındaki yetkinliğini daha da güçlendirecek ve mobil tabanlı makinelere entegre edilmiş ürün geliştirme girişimlerini destekleyecek.

Accenture Kıdemli Yöneticisi Eric Schaeffer konuyla ilgili olarak; “Bu satın alma, müşterilerimizin yazılım geliştirme ve ilgili BT hizmetlerine gittikçe daha fazla ilgi gösterdiği endüstriyel yazılım çözümleri pazarındaki yeteneklerimizi güçlendirecek. Evopro Group, otomasyon çözümlerinin yanı sıra yazılım geliştirme, test etme ve uygulama alanlarında derin uzmanlığa sahip bir işgücüne sahip. Gömülü sistemlerde yazılım geliştirmenin fark yaratan bir yetenek olduğu endüstrilerdeki müşterilerimiz için yenilikçi, birbirine bağlı çözümler üretmeye devam ederken, bu birleşme mobil tabanlı yeteneklerimizi de güçlendirmektedir” dedi.

Bu satın alma, karmaşık küresel dönüşüm programlarını sistematikleşmiş uygulama metodları ve yenilikçi teknolojileriyle başarıyla yürüten Accenture’ı, yazılım ve mühendislik alanında uzmanlaşmış Evopro ile bir araya getirerek beraber daha güçlü hizmet sunmalarını sağlayacak.

EvoproGroupGenel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Csaba Meszaros ise satın alma planlaması ile ilgili olarak, “EvoproGroupun yazılım ve mühendislik uzmanlığı ile Accenture'ın endüstri bilgi birikiminin bir araya gelmesi, hızlı, verimli ve güvenilir yazılım geliştirme ve otomasyon çözümleri talep eden endüstriyel şirketler için özgün bir değer yaratacak” dedi.

 

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics