Bilişim Dünyası 09 MAYIS 2013 / 15:22

Accenture, Fjord’u satın aldı

Accenture, akıllı cihazlar, tabletler ve PC platformlarında dijital deneyim ve hizmet tasarımı konusunda küresel bir danışmanlık şirketi olan Fjord’un satın alınmasında anlaşmaya vardığını bugün duyurdu. Bu satın alma, Accenture’ın müşterilerine sunduğu dijital ve pazarlama alanındaki yetkinliklerini artıracak olup CMO’ların ve dijital alandaki yöneticilerin fark yaratan müşteri deneyimleri oluşturmasını ve bunları hızlı bir şekilde pazara sunabilmelerini sağlayacak. Anlaşmanın şartları açıklanmadı.  


Fjord’un tasarım yetkinlikleri Accenture Interactive’in sunmakta olduğu iş stratejisi, veri analizi, teknoloji ve pazarlama faaliyeti hizmetlerini tamamlarken müşterilerinin Fjord’un mobilite yetkinliklerinden de faydalanmasına imkan sağlayacak. Bu sayede, verilen hizmetler birden çok cihaz ve platform arasında dijital servis ve deneyimlerin tasarımından geliştirme ve ölçeklendirilmesine kadar birçok aşamayı kapsıyor olacak.

Anlaşmayla ilgili yapılan açıklamada, Accenture Interactive’in Yönetici Direktörü Brian Whipple şunları söyledi: “Müşterilerimiz, dijital dünyanın getirdiği fırsatlardan faydalanmak  ve  tüketicileri ile olan etkileşimlerini daha sürdürülebilir hale getirmek için teknoloji, analitik, mobil çözümler ve ölçeklendirilebilir pazarlama operasyonlarıyla desteklenen yeni servis ve deneyimlere ihtiyaç duymaktadırlar. Accenture Interactive ve Fjord, güçlerini birleştirerek, müşterilerinin pazarlama, ticaret ve hizmetler arası etkileşimi artıracak platformlarda daha yenilikçi deneyim ve daha fazla paylaşımı sağlayacak hizmetler sunmasına yardımcı olacak.”

2001’de kurulan Fjord’un servis tasarım odaklı yaklaşımı,  farklı cihazlar üzerinde çalışan ve kullanıcıların duyularına hitap eden etkileşimler ve dijital deneyimler yaratmasına olanak sağlamaktadır. Fjord, mobil platformlara yönelik tasarımdaki uzmanlığıyla ve teknolojinin getirdiği yeni davranış ve beklentilere uygun hizmetler oluşturmasıyla tanınmaktadır. Eğlence, finans, telekom, seyahat ve perakende sektörlerine yönelik faaliyette bulunan Fjord’un müşterileri arasından BBC, BBVA, Citibank, Harvard Tıp Fakültesi, Nokia, PayPal, Qualcomm ve Telefónica bulunuyor.

Fjord CEO’su Olof Schybergson, “Fjord’da oluşturduğumuz ekiple gerçekten gurur duyuyorum. Geçtiğimiz 12 yıl içerisinde, tasarımın önemini ve sektörleri dönüştürebilme yetisini savunduk ve bu doğrultuda kullanıcılar için anlamlı deneyimler tasarladık. Müşterilerimiz ile beraber tasarladığımız hizmetler, sektörde dijital yeniliklerin yeni kriterlerini oluşturuyor. Dijital ekonominin küresel liderlerinden biri olan Accenture Interactive’in bu yetkinliğimizin farkına vararak bize yatırım yapması mutluluk verici. Beraber çok az organizasyonun yakalayabileceği bir uyum içerisinde sektörün ihtiyacı olan vizyon ve servisleri hayata geçiriyor olacağız” dedi.

Whipple, “Dijital ve Pazarlama  Yöneticileri, hizmetlerimizin asıl hedef kitlesidir ve Fjord ile yaptığımız bu birleşme, bu alanlarda müşterilerimize daha iyi hizmet sunabilmek için yaptığımız stratejik yatırımları pekiştirmektedir” diye ekledi. Accenture, 2012 Ekim ayında da, dijital yapım hizmetleri tedarikçisi olan avVenta’yı satın aldığını duyurmuştu.

200’i aşkın çalışana sahip Londra merkezli bir şirket olan Fjord’un, Berlin, Helsinki, İstanbul, Madrid, New York, Paris, San Francisco ve Stockholm’de ofisleri bulunmaktadır.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics