Bilişim Dünyası 24 ARALIK 2013 / 10:56

Acer’ın yeni CEO’su Chen

Acer, Jason Chen'in 1 Ocak'tan itibaren Kurumsal Başkan ve CEO olarak atandığını duyurdu. Acer'ı kurumsal dönüşümü boyunca yönetmek gibi önemli bir görevi teslim alan Chen, Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) Global Satış ve Pazarlamadan sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak görev yapıyordu.

Chen, Acer’ın Kurumsal Başkanı ve CEO'su olduğunda, Shih Acer Yönetim Kurulu Başkanı ve Dönüşüm Komitesi Yönetim Kurulu Başkanı görevlerini sürdürecektir. Ayrıca, Chen komitenin bir üyesi olacak ve değişiklik açılımlarını değerlendirmek, Kurul ve Yönetim Takımı arasındaki iletişim ve süreçleri iyileştirmek için komiteyle birlikte çalışacak.

Acer'a katılmadan önce, Chen 2005 yılında TSMC'de Kurumsal Gelişimden Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak çalıştı. 2008'den beri de Global Satış ve Pazarlamadan sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak hizmet vermektedir. 1991'den 2005'e kadar, Chen, Intel'de 14 yıl boyunca çeşitli satış ve pazarlama pozisyonlarında çalıştı. Intel'e önce Tayvan Satış Yöneticisi olarak katıldı ve ardından Büyük Çin Bölgesel Satış Yöneticisi olarak görev yaptı. Chen daha sonra A.B.D. genel merkezindeki Satış ve Pazarlama Grubu Kıdemli Başkan Yardımcısı olan son görevine kadar Asya Pasifik Bölgesi Başkan Yardımcılığı ve Genel Müdürlüğü görevlerine yükseldi. Intel'e katılmadan önce, Chen 1988 - 1991 yılları arasında IBM Tayvan'da çalıştı.

1961 doğumlu olan Chen, Tayvan Ulusal Cheng Kung Üniversitesi'nde İletişim ve Ulaştırma Yönetimi üzerine yoğunlaştığı İşletme Yönetimi Bölümünden lisans derecesini aldı. Chen, MBA derecesini ABD'deki Missouri Üniversitesi'nden aldı.

 
ETİKETLER : Acer

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics