Bilişim Dünyası 30 HAZİRAN 2016 / 11:14

Acer ile Starbreeze işortaklığına imza attı

Acer Inc. ve Starbreeze AB ilgili yönetim kurullarının daha önce 15 Mayıs 2016'da imzaladıkları niyet mektubunun ardından duyurmuş oldukları üzere, StarVR Sanal Gerçeklik (VR) Baş Üstü Ekran (HMD) tasarımı, üretimi, promosyonu, pazarlaması ve satışı için ortak teşebbüslerinin onaylandığını duyurdular.Firmalar arasında eşit olarak paylaşılacak 800 milyon Yeni Tayvan doları (25 milyon USD) nominal sermaye ile kurulan bu yeni firmaya geçici olarak Acer Starbreeze Corporation adı verildi. Kurulların gerekli onaylarına bağlı olarak bu yılın üçüncü çeyreğinde Tayvan'da resmi şirket kurulumu bekleniyor. Acer ve Starbreeze'in her biri toplam hissenin yüzde 50'sini elinde tutuyor olacak ve sermaye gereklilikleri ve planlanan programa göre ortak teşebbüse aşamalı olarak ana para aktarımı yapacaklar.
 
Acer Inc. Kurumsal Başkanı ve CEO'su Jason Chen, “ Starbreeze’in endüstri lideri Sanal Gerçeklik teknolojisi ile Acer’ın donanım ve bilgi işlemdeki oturmuş deneyimini bir araya getirerek, StarVR ile sanal gerçeklik deneyimlerini yeni ufuklara taşıyacağız” dedi.
 
Starbreeze AB CEO'su Bo Andersson Klint, "Acer ile stratejik uyumumuz StarVR HMD'yi kalite, yönetim ve pazar erişimi açılarından katlanarak geliştirecektir. Birlikte, sanal gerçeklik teknolojisinin sınırlarını zorlamaya devam edeceğiz. StarVR başlığı için Acer üretim ortaklığı, konum merkezli eğlence için IMAX ile ortak teşebbüsümüz ve Smilegate ile içerik platformu işbirliğimiz ile artık sanal gerçeklik merkezlerimiz için bir ekosisteme sahibiz”dedi.
 
Sinematik deneyimiyle StarVR üst sınıf sinemalar, oyun salonları, perakende otomotiv ve uçuş eğitimleri gibi profesyonel ve konum merkezli eğlence pazarını hedeflemektedir. 2016'da küçük bir miktar ürünü satışa sunup toplu üretim 2017 için planlanmıştır.
 
ETİKETLER : Acer Starbreeze

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics