Bilişim Dünyası 18 AĞUSTOS 2014 / 11:01

Açık hava reklamcılığında kurallar baştan yazılıyor

Bilkent Cyberpark’da yer alan Innology’nin geliştirdiği ve kitleye özel reklam yapabilen ‘ZAP!’ adlı panolar, 24 saat çalışan taksilerin üzerinde, geçilen bölge ve zamana göre uygun olan reklamları yayınlıyor.

2013 yılında Bilim, Teknoloji ve Sanayi Bakanlığı tarafından verilen Teknogirişim Sermaye Desteği ile kurulan Innology firmasının uzmanlık alanları arasında gömülü sistem yazılımları, görüntü işleme projeleri, mobil ve web uygulamaları yer alıyor. Innology’nin Türk Telekom’un PİLOTT ve ODTÜ Teknokent’in Yeni Fikirler Yeni İşler (y2fi) yarışmalarında finale kaldığını vurgulayan Innology Kurucu Ortağı Ahmet Batı, ‘ZAP!’ adını verdikleri araç üstü LED ekran panolarıyla açık hava reklamcılığına yaratıcı bir mecra kazandırdıklarını dile getirdi.

Kişiye özel reklam: ‘ZAP!’
Geliştirdikleri hareketli araç üstü LED ekran panolarıyla açık hava reklamcılığında kuralları baştan yazdıklarına dikkat çeken Batı, “Kitleye özel reklam yapabilen ‘ZAP!’ adlı panolar, 24 saat çalışan taksilerin üzerinde, geçtiği bölge ve zamana göre uygun olan reklamları yayınlıyor. Hedef kitleyi konum ve zaman ölçeklerine göre belirleyerek; hangi reklamı, hangi saatlerde, hangi bölgede göstermek istediğiniz konusunda kontrolü tamamen size bırakıyor. Bu panolar reklam verenler ve reklam ajansları için yepyeni ve değerli bir açık hava mecrası” yorumunu yaptı.

Hedef: Silikon Vadisi
Ahmet Batı, “Piyasadaki en kaliteli LED ekranlara sahip bu panolar, kullanacağınız reklamları belirlediğiniz konum ve saate göre eş zamanlı olarak sisteminden alıyor ve reklamlar da anında oynamaya başlıyor. Tek merkezden yönetilebilen bu ekranlar, gösterdikleri reklamların oynatım süreleriyle bulundukları konumları veritabanına gönderiyor ve web uygulaması üzerinden istatistiki verilerle ölçümleme imkânı veriyor. Firma, ölçümlemeyle ilgili özet ve detaylı raporları ise isteğe bağlı olarak günlük veya haftalık aralıklarla e-posta yoluyla müşterilerine gönderebiliyor. Her marka veya model araca hızla ve kolaylıkla takılabilen bu LED ekranlar için en uygun platform olarak 24 saat çalışan ticari taksiler seçildi” açıklamasını yaptı. ‘ZAP!’ dijital reklam panoları ilk saha çalışmasını 2014 yerel seçimlerinde Manisa'da başarıyla gerçekleştirdiklerinin altını çizen Batı, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Girişim, Türk Telekom'un Girişimleri Hızlandırma Programı olan PİLOTT yarışmasında 300'den fazla proje arasından ikinci faza kalan on ekipten biri olarak 10 bin TL çekirdek sermaye kazandı. Bu yarışma kapsamında Silikon Vadisi'ne gitme şansımız bulunuyor. Aynı zamanda yatırımcılarla görüşmelerimizi sürdürüyoruz. Innology’nin 2014 hedefleri, Ankara ve İstanbul’da yılsonuna kadar 200 araç ile faaliyete geçmek.”

 

 

 

 
ETİKETLER : Türk Telekom zap

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics